Merhabalar, ben Hava Akduman, Almanyadan

10 yıl önce Kayınpederimi ve Annemi kaybettim. 3 Yıl önce abimi genç yaşta kaybettim. Beni hep abime benzetiyorlardı, bende onun gibi genç yaşta öleceğim diye artık hayata küstüm. Sonra içime kapandım psikolojik tedavi gördüm hayat sevinci diye bir şey kalmamıştı bende, hiçbir şey yapmak istemiyordum ve günden güne daha çok kilo alıyordum.

Ben 42 yaşındayım ve 30 yıldır kilolarla uğraşıyordum yapmadığım diyet kalmadı ilaç, herbalife ürünleri vs. Dünya artık umrumda değildi. Hayat sevinci diye bir şey yoktu. Bir gün kuzenim bana bir kitap bulduğunu ve onu almam için ısrar etti.

Ben okumak için “Zayıflamada Son Söz” kitabını ve setini aldım. Hiç okumayı sevmeyen ben kitabı bir kere okudum ve yanlış yolda olduğumu  yarada nın bu verdiği beden ve nefesimi şükretmeyi ve önce kendime sonrada güvenmeye başladım. Sonra Ağustos 2017 Kampa katıldım. Ben önce sağlığıma sonra da ideal bedenime kavuşmak istiyordum.

Şükür, sağlığıma kavuştum ve hiç ilaç almıyorum. Şimdide 48 bedenden 40 bedene hedefim 36 beden. Kampa katıldım çünkü hiç kimseye güvenmiyordum yaptığım diyetlerden sonra iki kat geri kilo alıyordum. Önce Neşe hanımla telefonda tanıştık oda benim güvenebileceğimi ve kendinden anlattı o da benzeri şeyler yaşadığını  ve benim de başaracağımı söyleyerek bana çok destek oldu.

Kamp da Deniz Egece Hocam, Melike Hanım’ı  Neşe Hanım’ı Sami Bey’i ve Müge Hanım ‘ı tanıdığım ve ilk defa hayatımda keşke demeyeceğim bir şey yaptım diyorum.

Çok zorluklarla kampa katıldım çünkü ben Almanya’da yaşıyorum. Kampı o dünya iyisi insanları tanıdım onlar benim ailem gibi oldular hepsi sanki melek gibi insanlar.

Bu süreçte bana destek olan herkese 2 Şükran 1 Sevgimi gönderiyorum….  

Not: Kendi rızasıyla göndermiş olduğu resim ve mesajında hiç bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır…

Paylaş

Yorum yaz

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı buraya girin