Merhaba ben Yasemin Yaşar…

1976 İzmir doğumluyum ve hala aynı şehirde yaşıyorum. Ben de birçok Türk genç kızı gibi erken yaşta evlenenlerdenim. 16 ve 22 yaşlarında 2 oğlum var ve el sanatları üretiyorum. Kendi ayakları üzerinde durabilen çalışan bir kadınım.

Benim kendimle barışma hikâyem çocuk denecek yaşta başlıyor. Evlendiğim sene 43 kilo olduğumu hatırlıyorum. Aradan 24 yıl geçtikten sonra 94 kilo olmuştum. Kilolarla birlikte depresyon, şeker, tansiyon rahatsızlıklarım da başladı. Bu sebeple uzun yıllar depresyon ilaçları kullandım. Kilo vermek içinse birçok yöntem denedim. Ancak maalesef beni mutlu edecek bir sonuç alamadım. Birbirini tetikleyen bu şikâyetler beni daha kilolu bir insan yaptı ve beni kendi içime hapsetti.

Söylediğim gibi, sonu hüsranla biten birçok zayıflama yöntemi denemiştim. Çözümler ararken “Zayıflamada Son Söz” kitabıyla tanıştım. Kitabı tekrar tekrar defalarca okudum ve farkındalığım oluştu, algılarım ve inançlarım değişmeye başladığını fark ettim.

İşe, bilinçaltımı ikna ederek başladım. Bedenimin ihtiyacı kadar yeterli beslendim ve daha çok hareket etmeye başladım, ayrıca hareketlere olan niyetlerimi değiştirdim. Telkinlerdeki dinledikçe bol bol su tükettim. Bu sayede dokuz ay içinde 60 kiloya indim. İnanması güç gelebilir ancak insan kendisini sevmeye başladığında, ruhuna kazınmış problemlerle yüzleştiğinde başarı kendiliğinden geliyor.

Bu süreçte yalnız değildim. “Zayıflamada Son Söz” kitabının yol göstericiliğinde ve daha sonraki aşamada uzmanlarla görüşüp   ” İşitsel Bilinç Kodlama” cihazını kullanmaya başladım. Bir süre sonra depresyon ilaçlarına ihtiyacım olmadığını fark ettim ve ilaçları bıraktım. Sanki kendiliğinden olur gibi, kendimle, öfkelerimle, kaygılarımla yüzleştikten sonra fazla kilolarım beni terk etmeye başladı.

Sonuç olarak 9 ayda 34 kilo!

Anladığım ve öğrendiğim tek şey çözümün ve gücün yine bende saklı olduğuydu. Beni tanıyanların hayretlerini yüzlerinden okumak beni gerçekten mutlu ediyordu. Nasıl becerdiğimi soranlara “hayata, olaylara, kişilere yüklediğim anlamları değiştirdim” diyordum, onlara ufak ipuçları veriyordum.

Daha fazla ipucu, bilgi sahibi olmak için yapılacak olan ilk “ İdeal Beden Kampını ” sabırsızlıkla bekliyorum.

Teşekkürler güzel insan Deniz Egece, sana iki şükran bir sevgilerimi gönderiyorum.

Yasemin Yaşar

Ödemiş – İzmir / İş kadını

Hiçbir değişiklik yapılmadan, olduğu gibi Yasemin hanımın yazdığı şekilde yayınlanmıştır.

Paylaş

2 YORUMLAR

Yorum yaz

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı buraya girin