Ben Manisa Salihli doğumluyum ve Salihli belediyesinde 18 yıldır çalışmaktayım.  Evliyim Allaha emanet iki kızım var. Büyük kızım 21, küçük kızım 10 yaşında.

7 yaşıma kadar çok zayıftım bir süre sonra kilo almaya başladım. 10 yaşından bu zamana kadar hep diyet yaptım hep sonuçlar hüsrandı. Annem üzümlüyeyim diye “kızım babanın sülalesi şişman sen onlara çekmişin boşuna diyet yapma” derdi. Zaten ben bir türlü başaramıyordum yıllarca denemediğim diyet listesi, haplar, mamalar, otlar, yağlar kalmadı. Hatta kremlerle bir sene masaj yaptırdım, incelmek için yine de olmadı. Ama hep içimde bir umut vardı. Bir gün ben bu kilodan kurtulacaktım ama nasıl?  Yemek yemeği seviyordum, uyumayı seviyordum, aç kalınca mutsuz oluyor ve başım ağrıyordu ama bir çaresi olmalıydı.

Biz kiloluların tek isteği aç kalmadan bir ay içerisin de hop istediğimiz bedene ulaşmak, sabrımız yok hemen olsun bitsin istiyoruz. Neyse yine nette diyet listesi ararken “Zayıflamada Son Söz” kitabı ile zayıflayanların yazılarını gördüm hemen aradım ve sipariş verdim. 2 gün sonra geldi okumaya başladım, hayatımda ilk defa bir kitap okuyordum ve okudukça okuyasım geliyordu. İlk kitabi okuyup bitirdikten sonra bakış acım değiştiğin de, eşimin bana ilk dediği ya bu kitabi kim yazdıysa Allah razı olsun demişti.

Kitap yetmedi bana daha da çok bilgi lazım diyerek bilinç kodlama cihazını aldım. Oda bir bambaşka motive etti, süperdi. Ben bununla ilgili ne varsa araştırmaya girdim, Online eğitimini gördüm hemen onunla da başladım. Naz Sezgin hocamızla başladık çok samimiydi beni kabuğumdan Naz hanim çıkardı ve uyandırdı resmen beni. Onun eğitim bitti ama bana halen yetmiyordu. Bu diyetsiz formül beni çok etkilemişti, kamp olayı vardı fakat benim gitmem mümkün değildi ama çok istiyordum. Çünkü kitap, cihaz, Online eğitim benim hayatımı etkilediyse, kamp benim hayatım da neleri değiştirirdi? Birde Deniz Egece hocamızdan birebir dinlemek çok farklı olacağını düşündüm hemen aldığım derslerden imajınasyson yaptım. İmkânsız olan kampa gitme durumum gerçek oldu.

2017 de yazının son kampına katıldım mucize gibiydi. Deniz hocayla tanışmak eğitim almak onur vericiydi. Kampa katıldığımda çok resmi ortam olacağını düşünürken, bir aile ortamı oluştu. Deniz bey hepimize samimi davrandı, tüm sorularımıza bıkmadan sabırla cevap verdi. Her şey çok güzeldi, tüm formülü öğrendik, hayatıma uyguladım yeni yaşam, yeni bakış açısı, her şey süper ne hastalıklarım kaldı ne üzüntülerim. Migren ve huzursuz bacak sendromu rahatsızlığım vardı, ikisi de geçti. Üşengeç biriydim şimdi atom karınca gibiyim. Her şey bakış açım değişti. Keşke diyorum 20 sene önce kitap çıkarsaydı Deniz Egece Hocamız.

Kamptan sonra da ben kodlama ve telkinler yaptıktan sonra, çok rahatlıyordum, eşim yine inanmıyordu. Bir kere sende yap dedim, ona zorla yaptırdım, sonra sonuç nedir dedim? “ Yok ben bir şey anlamadım” dedi, faydasının olduğunu itiraf etmedi. Bir hafta sonra tekrar yap diye tutturdu,  bende nasıl olsa faydası yok dedim niye yapayım dedim. “İyi tamam illa itiraf ettireceksin, gerçekten insan beyin olarak çok rahatlatıyor,  farklı bir sistem” dedi. Ama ben yine yapmadım😁 çünkü başta bana hiç inanmamıştı.

Ayrıca 7 yasında annem bizi köye anneannemlerin yanına bırakmıştı. Köy hayatı malum tarlada elimizden geldiğince yardım ediyordum. Bir gün yemek yerken “bana bak çok yiyorsun şişmanlarsın annen bize kızar, yengende yesin çok çalışıyor maşallah, yemese nasıl çalışsın” demişti. Yani benim çok yemek yersek çok çalışacağız, yemek yemesem çalışamam düşüncesi vardı. Birde annemin sülalede herkes şişman, sende şişman olursun düşüncesi vardı, hepsini iptal ettim.

Birde, ben ne yumrum kadar yemedim, acıktığımda yedim. Ben bu inceldiğim yeni bedenime sadece, denildiği gibi hareketle geldim. Online eğitim almadan önce benim tırnaklarım incecik uzar, kopar hatta tırnaklarımın üstünde kabuk bağlardı. Kuaföre gittiğimde utanırdım, Online eğitimden sonra “yedeklerim saça tırnağa kasa….dönüşür” demeği öğrendim. Bir müddet sonra kuaföre gittiğimde kuaförüm tırnaklarımı normal makasla kesemedi. Manikür makasıyla zor kesti, sonra dedi ki “Hanife ne yaptın sen de bu tırnaklar böyle çok sağlam oldu”. Bende anlattım hatta müşterinin biri inanmadı olur mu öyle şey deyince kuaförüm “Hanife benim 7 senelik müşterim ben kendim gözümle gördüm birebir şahittim ve şaşkınım” dedi.

Birde ben bir bardak suyu bile çocuklardan isterdim. Çok üşengeçtim hareketi sevmiyordum hareket algılarım değiştikten sonra. 5 saat egzersiz bana yetmiyor evde işte hep hareket halindeyim. Hatta sigara çay içmek için iş yerinin bahçesine geçiyoruz, herkes sandalyeye oturur ben ayakta beklerim, otur derler, yok ben oturmayı sevmiyorum derim…

Ben yıllarca uğraşmadığım şey kalmadı, diyet ve haplarla yıllarım gitti. Facebook’ta sayfa açtım, herkes değişimi görsün bilgilensin diye. Fakat şimdi ben sabrı öğrendim fakat çevrem sabırsız, onlara anlatmaya çalışıyorum. 52 beden pantolon giyerken simdi 42 beden giyiyorum, hedef 38 beden, az kaldı 2 ay sonra hedefime ulaşmış olacağım Allah’ın izniyle.

Uzun zamandır alışverişe çıkmamıştım, gecen gün bir mağazaya gittiğimde halen bize göre var mı dedim. Kızda bana “abla olmaz mı 40 normal olur, 42 beden giyersin bol olur” dedi, bir tuhaf oldum. Bu laflara alışkın değilim ama yine de almadan çıktım, çünkü 38 beden olduğumda o pantolonu alacağım.

Bu yazıyı tüm samimiyetimle yazdım. Bana inanın ki hiç bir ilaç, ot, çöp, mama, bize kilo verdiremez ve inceltmez, bilinç değişimi dışında bu iş olmuyor bu yaşıma kadar hepsini denedim. Siz zamanınızı iyi değerlendirin. Deniz Egece hocanın bulduğu bu formül haricinde incelmek mümkün değil.  Paranızı zamanınızı, hayatınızı boşuna harcamayın. Bu eğitimlere kilo için başlamıştım ama hayatımda birçok konunun değişmesine ve fayda sağlamasına neden oldu. Deniz Egece hocama bizleri aydınlattığı ve verdiği tüm bilgiler için sonsuz teşekkür ediyorum, iyi ki varsın hocam.

Hanife BİLGİÇ – Manisa Salihli…

Not: Danışanımızın gönderdiği bilgiler değiştirilmeden, üzerine herhangi ekleme ya da abartı yapılmadan yayımlanmıştır. Bilgiler %100 kişiye aittir. 

Paylaş

Yorum yaz

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı buraya girin