Wang De Shun, 80 yaşında MANKEN…

      Haberi okuduktan sonra mutlaka VİDEOSUNU izleyin.

       VİDEO haberin sonundadır.        

İki çocuğu ve 2 yaşında bir torun sahibi olan Wang De Shun, 1936 yılında Shenyang kuzeydoğu şehrinde doğdu. 9 çocuklu bir aşçı annenin oğlu olarak dünyaya gelen Wang De Shun, zihinsel ve fiziksel sağlık açısında son derece sağlıklı bir durumda bulunuyor.

1949 yılında 14 yaşındayken, Komünist Partisi iktidara geldikten sonra, bir yıl tramvay iletkeni olarak çalışmış. Sonrasında birçok farklı farklı müzik aleti çalmayı öğrenmiş, yerel farklı danslar ve tiyatrolarda oyunculuk yapmış. İleri ki yıllarda tiyatrolarda, radyolarda ve film sektöründe çalışmaya devam etmiş. 1980’lerin başlarında, Pekin de bir moda okulunda pist modelleme alanında eğitim alarak, moda pistlerinde çalışmaya başlamış.

50 yaşında Pekine yerleşmiş ve hiçbir şeye sahip olmadan sokaklarda yaşayarak, her şeye baştan başlamış.

Zihinsel ve fiziksel durağanlığı (hareketsizliği) önlemek için, Bay Wang yeni beceriler ve yeni fikirler araştırarak, sürekli zihni ve bedeni tazelediğini, yeni şeyler yaparak da dinç kaldığını belirtiyor. Küçüklüğünde her gün bir mil yüzermiş.

“Sabahları benim öğrenme zamanımdır, meditasyon yaparım, kitap okurum, haber seyretmem” 15.00 ile 18.00 saatleri arası benim egzersiz zamanımdır, evime yakın bir salona gider, zihnime ve bedenime zaman ayırırım dedi.

Gelecek hakkında güzel hayallerinin olduğunu ve bu yapacakları onu hareketli olmasına, bu sayede dinç kalmasına sebep olduğunu açıkladı. Günlük düzenli egzersiz yaptığını ve hareketin kendisi için bir yaşam şurubu olduğunu ifade etti.

Kendisine nasıl beslendiği sorulduğunda; asla diyet yapmadım ve diyette yapmam, yemek çeşidi konusunda kısıtlamalar ve yasaklamalar yapmam. Kafamı yemeklerle meşgul etmem, şimdi su sıralar daha az alkol içiyorum. “Ben yemek konusunda seçici değilimdir! Ne istersem onu yerim. ” dedi.

Bay Wang “dede” olarak anılmasına karşı değil, fiziksel durumundan dolayı, kendisine dede dendiğinde “ Yüceltici, Canlı ve onun için bir Övgü” olarak algılıyor.

Bazıları onu “Ünlü Gece” bazıları da

“ Çekici Yaşlı Adam” “olarak sesleniyorlar.

Geçen sene, ilk kez model olarak pistlerde yürüdü. Çinlilerin erken yaşlanır imajını, tersine çeviren Bay Wang, toplum da sevinç yaratmış ve topluma örnek olmuştur deniliyor. Çin’de yaşlılık nispeten erken başlar, kadınlar için yasal emeklilik yaşı 50, memurlar için 55 ile 60’dır. Çin’de 50 yaşın üzerindeki insanlar, dede ve nine olarak görülmektedir.

“Çin’in en sıcak dedesi” olarak bilinen Wang De Shun, 80. doğum günü partisinde tekno müzikle kutladı. Doğum günü çocuğu olan Wang De Shun, Eylül ayında yaptığı partide, ben ”uzun ömürlü ” kelimesi ile “uzun bir kıyafet giymeliyim” dedi. “İki genç kızlar ve bir eski ahşap sandalyeye bunlar benim omuz stantlarım”  diyerek insanları gülümsetti.

İnsan her yaşta potansiyelini geliştirebilir, “Her şey için çok geç” yanlış ve tehlikeli bir düşüncedir, her yaşta her zaman hayallerinizi ulaşabilirsiniz. Her şey için çok geç düşüncesi sadece bir bahanedir. Senden başka kimse, senin hayallerini engelleyemez, tek engel senin düşüncelerindir.  

VİDEO İZLEMEK İÇİN TIKLA

Deniz Egece…ş2s

 

 

Paylaş

1 YORUM

  1. Biz 60 yaşını geçtiğimizde,hayaller ölmeye başlar,içimizdeki Deli’yi içimizdeki çocuğu,öldürürüz….hayalleri devam edenlerin de tek amaçları…madd
    iyattır….sonuç hayal kırıklığı ve hüsrandır…

Yorum yaz

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı buraya girin