DİKKAT: İnci hanımın özel ve iş hayatından dolayı ismi gerçek olmayıp resimlerinde yüzü kullanılmamıştır. Kendisinin bize gönderdiği metin hiç bir şekilde değiştirilmeden sizlerle paylaşılmıştır.

2.5 AYDA –  42- 40 BEDENDEN 36 BEDENE

İNCELME BAŞARI HİKAYESİ

MERHABALAR BEN İNCİ 🙂 

Evli ve pırlanta gibi 3 çocuğumun annesiyim. Yurtdışında yasıyorum.

Benim kilo problemim uzun yıllardır vardı aslında aşırı kilolu birisi hic bir zaman olmadım ama fazlalıklarım beni  hep rahatsız ediyordu. Bu sorunumu çözmek için çok şey denedim İlaçlar, Çaylar, Bitkisel olan her şey. Bunlarla her seferinde kiloyu veriyordum zorlanarak, stresler yaşayarak ama çok kısa sürede verdiğimin iki katını hiç anlamadan tekrar geri alıyordum. Sonra bir gün internette dolaşırken DENİZ EGECE’nin sayfasına denk geldim yazdıklarını okudum  o an ilgimi çok çekti. Deniz Egece’nin kurumunu aramak için çok düşündüm ve sonunda aramaya karar verdim. Hüsniye Hanımla tanıştım kendisi bana yardımcı oldu. Kitabı ve dinleme cihazını aldım hemen başladım kitabı okumaya cihazı dinlemeye. Aradan biray gibi çok kısa bir sürede bende birşeyler değişmeye başladı bunun çok net farkındaydım her şey çok çok iyi gidiyordu derken  o sırada hayatımda  hep tekrarlanan bazı sağlık problemlerim  ortaya çıktı . Bacağımdan ameliyat oldum bu ameliyatım sürecimi biraz aksattı diyebilirim daha sonra bedensel olarak iyilestim ve dinlemeye devam ettim iyilestim çok şükür ve daha fazlasına ihtiyacım olduğunu anladım. Hüsniye hanım benim özel durumlarımdan dolayı ONLİNE EGİTİME ihtiyacım oldu belirtti ve bunun için başvurmam uzun sürdü ama sonunda karar verdimJ Hüsniye hanım beni Sevgi Hanıma yönlendirdi ve Sevgi Hanımla tanıştım. Sevgi Hanımla ilk konuştuğumuzda sesi bana huzur verdi ama hemen karar vermedim yine ilk başta olduğu gibi hayatım adına bedenim adına sağlığım adına zaman kaybettim veee kararımı vererek Sevgi Hanımla Online Eğitime başladım. Herşey çok iyi başladı çok yolunda gidiyordu ve çok güzeldi. Ben sanki yıllardır bir uykudaydım ve yeni UYANMIŞ gibi hissediyordum kendimi. Hayatımda bu süreçle birlikte herşey DEĞİSMEYE BAŞLADI… Artık ben her şeyin farkında olmaya başladım sanki gözümün önündeki perde kalkmıstı diyebilirim. BEN BEN OLMAYI ÖĞRENDİM, KENDİME DEĞER VERMEYE BAŞLADIM, BEDENİ SEVMEYE, DEĞERLİ OLDUĞUMUN FARKNDA OLMAYA. Yıllarca kendime, bedenime eziyet etmişim bunu fark ettim. Ben kilo vermek için Online Eğitime başladım ama şunu öğrendim ki kilo yediklerimizle ilgili değilmiş bilincimize öğretilmiş yanlış öğretiler yüzünden bu hale gelmişim hayatımda  bunu görmeye başladım.

Kilonun ne kadar yediğimiz değil  ne kadar miktarda yediğimin önemli olduğunu, Ne kadar hareket ettiğimin önemli olduğunu, Doğru miktarda yenilen herseyin bana sifa olacagını miktarın artıkca en yararlı yiyeceğin bile bedenime zehir etkisi yapacağını öğrendim, deneyimledim ve sonuçlarını aldım. 

Kısacası: Hayata bakış açım, düşüncelerim, davranışlarım doğru bilinci kendime katarak tamamen değişmeye başladı ve bunların sonucunda yepyeni bir BEN OLMAYA başladım yani içimdeki BENİ KEŞFETMEYE başladım. Bunun için çok mutluyum 🙂 

Artık hayatımdaki herseyin farkındayım hayata karsı FARKINDALIĞIM oluşmaya başladı  ve bunun sonucunda kilolarımda (misafirlerim) gitmişti çünkü onlar bana ait değildi, benim  tek bir gerceğim vardı İDEAL BEDENİM. En son hatırladığım 40 beden olmuştum belki biraz daha fazla şuan ise 36 BEDENİN güzelliklerini ve sağlıklı olma halini yaşıyorum. Allahım ŞÜKÜRLER OLSUN.

Bu yolculuğa kilo vermek amacıyla çıkmıştım ama artık çok farklı amaçlarım var benim. Size ne kadar teşekkür etsem azdır Sevgi Hanım. Bu yolculukta beni hiç bir zaman yalnız bırakmadınız, her zaman desteğinizi sundugunuz, her zaman yanımdaydınız,  desteğinizi her zaman her an hissettirdiniz, uzaktaydınız ama benim için hep yanımdaydınız. Size sonsuz teşekkür ediyorum.

Daha iyisini yaptıkça daha da iyisini daha da iyisini yapabileceğimi artık hissedebiliyorum. İnsan birseyi yapabildikce anlıyor ki SENDE YAPABİLİYORSUN yapamam diye birşey yok artık bunu çok iyi biliyorum.

İNCİ ESKİDEN: Robot gibi yaşayan yani yaşamayan, nefes aldığının bile farkında olmayan, hicbirseyin farkında olmadan yaşayan  biriydi. Kendisi için birseyler yapmaya  enerjisi yoktu, kendine hiç zaman ayırmayı başaramayandı kısacası yaşadığının bile farkında olmayan biriydi. Kendini sevmeyen, kendine değer vermeyen, hep önceliği başkaları olan, kendisi için öncelikleri olmayan bir nevi kurulmuş bir robot gibiydi.

İNCİ SİMDİ: İlk başta kendi değerimin artık  farkındayım BEN COK DEĞERLİYİM bunu biliyorum. Kendi önceliklerim var benim şükürler olsun, Kendim için birşeyler yapmayı örgendim, kendi seçimlerimi yapabilmeyi, karar vermeyi, bedenimi sevmeyi, kendimi sevmeyi, başkalarının bana hicbirsey yapamayacağını, kendime iyiliğide-kötülügü de sadece ben kendime verebilecegimi ve hayattaki seçimlerimin bir  sonucu olduğunu  örgendim. Kısacası şöyle söyleyeyim: YENİDEN DOGDUM tıpkı yeni doğmus bir bebek gibi… Yepyeni bir pencere açıldı hayatımda herşeyi yeniden yazmak yasamak için ve bu beni çok mutlu ediyor hayata karsı heyecanlarım güçlendiriyor. Sizi tanıdığım için kendimi çok ŞANSLI HİSSEDİYORUM. Sizi çok seviyorum iki şükrümü ve bir sevgimi gönderiyorum…

Yolculuğum daha bitmedi artık ideal bedenimde yasayacağım bir hayatım var benim ve bu çok güzel bir duygu. İdeal bedenimle birlikte daha fazla ideallerim var benim, artık hayallerim var benim ve bunları yazarken çok heyecanlıyım. Çünkü bu yolculukta çok şey yasadım aksaklıklar, sağlık problemleri daha neler neler artık biliyorum ki bunlar benim BİLİNCALTIMIN bana yaptığı engellerdi görebiliyordum ama ben hepsini sizin sayenizde aştım şükürler olsun Sevgi Hanım.

Artık ben mutluyum, sağlıklıyım, huzur içindeyim ve bu duygularla ideallerimi, hayallerimi yerine getirmek için daha çok yolculuk yapacağım  KENDİME GÜVENİYORUM…

En başta DENİZ EGECE’ye sonra HÜSNİYE HANIMA ve Uzmanım olan SEVGİ HANIMA SONSUZ  ŞÜKÜRLERİMİ ve SEVGİMİ gönderiyorum.

SİZİ ÇOK SEVİYORM İYİ Kİ SİZİ TANIMIŞIM… 

İNCİ HANIM

DİKKAT: İnci hanımın özel ve iş hayatından dolayı ismi gerçek olmayıp resimlerinde yüzü kullanılmamıştır. Kendisinin bize gönderdiği metin hiç bir şekilde değiştirilmeden sizlerle paylaşılmıştır.

Paylaş

1 YORUM

Yorum yaz

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı buraya girin