Yediğimiz ve içtiğimiz her şeyin bir ceset olduğu gerçeğinden yola çıkarak aşağıdaki makaleyi anlayarak farkındalık kazanmaya çalışalım.  

Birinci cesedimiz, Mısır tanrısı II. Ramses olsun. İkinci cesedimiz o devirde yaşamış bir köle olsun. Üçüncü cesedimiz de bir köpek olsun. Ceset demek, önceden canlı olan, ölmüş et yığını demektir.

Birde yamyamımız olsun ve kendisine bu cesetleri ikram edelim. Birde yamyama “hatırımı kırma senin için yaptım, sen misafirsin, yemezsen darılırım bak, ne olur benim için ye, yemesen ölümü gör” diyelim. Yamyamın bu üç cesede baktığında, her birinin yiyecek olarak algılar. Yamyama bu cesetleri bir de hikâye uydurup ballandırarak anlatalım.

II.Ramses’in eti çok ama çok önemli ve değerlidir. O bir Tanrıdır, onu yersen Tanrı gücüne elde edeceksin. Beynin çok çalışacak ve bedenin güçlenecek, etli butlu olacaksın. Ruhunu iyi gelecek, duyguların gelişecek, metabolizmanı hızlanacak, gözlerin uzakları görecek, çok yersen de, sende bir Tanrı olacaksın.

İkinci ceset olan kölenin etini yersen, sende ömür boyu bir köle olacaksın. İşçilik yapacaksın ve kafanda az çalışacak, sürekli kırbaçlanacaksın. Ayrıca kemiklerin görünecek ve zayıf kalacaksın.   

Üçüncü ceset olan köpek etini yersen, hayvanlaşacaksın. Tüylerin çıkacak, köpek gibi havlayacak ve zamanla da konuşma yetini kayıp edeceksin. Toplum içine giremeyecek ve sokaklarda yaşayacaksın dersek.  

Sizce yamyam hangisini yemek için tercih edecektir? Oysaki yamyamın yiyeceği etlerin üçü de ceset ve ölü. Aralarında da hiçbir fark yok. Sanırım yamyam Tanrının etini yemeyi seçerdi. İşte tüm beslenme sektörü ve öğretileri bu şekilde işliyor.    

Yamyam hangi hikâyeden etkilenir ve inanırsa onu tüketecektir. Yamyamın tüketimi ve beslenme alışkanlığı cesetlere anlatılan hikâyeye göre olacaktır. II.Ramsesin etinin ana yemek ve köpek etinin ara sıcaklar, meze ya da çerez diye öğretilirse, köpek etini de yemekten saymayacaktır. 

Cesetlerin hiçbir gücü yoktur, sonuçta ölüdürler, yapı olarak eşit değerlere sahiptirler. Ama cesetler verdiğimiz farklı hikâyeler cesetlerin canlanmasına, farklı algılanmasına ve inanılmasına sebep olmaktadır.

Tüm besinlerin temel ortak hammaddesi enerjidir. Farklı görünmeleri farklı hammaddelerden var oldukları anlamı kazanmaz. Okul, köprü, yollar, daire, hastane ya da otel inşaatları, farklı görünseler de aynı hammaddeden yapılmaktadır. Tüm besinlerin varoluşlarındaki temel yapı aynıdır.

Yaradılış bilgilerinin farklı farklı olması, böylelikle de farklı bilgi miktarları enerjileri etkileyerek farklı maddelerin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Mimarların farklı bilgilerle, toprak, çimento demiri etkileyerek farklı şekiller olan binalar, köprüler ve yollara dönüşmesi gibi.

Deniz Egece…ş2s

Paylaş

1 YORUM

Yorum yaz

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı buraya girin