Ödül Töreni İçin Videoyu Tıkla

  Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen “Azerbaijan Best Awards 2019” ödülleri sahiplerini buldu.

  3 Şubat 2020’de Boulevard Hotel’de düzenlenen organizasyonda Azerbaycan’ın en bilindik spor, sanat, bilim ve iş dünyasından binlerce konuk katıldı. 2019 yılının Azerbaycan genelinde kendi alanlarında en önemli çalışmalarını yansıtan adaylar birbiriyle yarıştılar.

Gecenin ünlü sanatçılarından Faiq Ağayev.

  8 saat süren organizasyon sonucunda bilim, sanat, spor ve iş adamları dalında 100’e yakın kişi başarılarından dolayı 2019 yılının en iyileri ödüllerini aldılar. Gecede Türkiyeyi temsil eden tek isim Deniz Egece olup diğerleri Azerbaycan’ın en tanınmış adaylarıydı. 

 Deniz Egece’nin önemli gecede basına yaptığı açıklama: “Bu ödülü bana layık gördüğünüz için şahsım, bilimim ve ülkem adıma çok teşekkür ederim. Daha önce de bir çok ödül aldım. Kendi ülkem haricinde de yabancı bir ülkeden ödül almak beni gururlandırdı. 

 Gecenin renkli simalarından Nörobilim Akedemisi’nin CEO’su Murat Şahverdiyev.

  Azerbaycan halkına misafirperverliğinden ötürü teşekkür ederim. Gerçekten tek millet iki ayrı devlet. Bu ödül bilimsel çalışmalarımın doğruluğunun bilincime onaylanarak güçlenmesine neden oldu. Dolayısıyla çalışmalarımın daha büyük kitlelere ulaştırma beklentilerimin motivasyonunu arttırdı” dedi.