Merhabalar ben Bahriye,

Sevgili Deniz Egece’nin ile Zayıflamada Son Söz’ün okurları ve fazla kiloyu benim sevmediğim gibi sevmeyenler için hikâyemi paylaşmak istedim.

Bir kitabın, insan hayatının ve görüntüsünün nasıl değiştirdiğine  bir kanıtım.

Sevgili Deniz Egece’ye sonsuz teşekkürlerimi, öncelikle, iletiyorum.

Diyet ve Yasak yok…

Ben çabuk ve kiloyu hızlı veren, az beslenen ve inanılmaz hareketli biriyken ikinci kızımın doğumundan kaynaklanan kilomu 1 yıl geçmesine rağmen veremedim.

 

Kilodan nefret eden biri olarak çok üzülüyordum. Tesadüfen bu kitabı gördüm ve aldıktan sonra okumaya başladım. Diyete karşı biri olarak, kitaptaki ‘diyet ve yasak yok’ ifadesini gördüğümde çok etkilendim.

21 kilo verdim…

 

21 Kilo verdim. Şu an 53 kilolu iki çocuk annesi bir ‘fit’im, Deniz Hocam sayesinde. 74 kiloya çıktığımda görüntüm beni öyle yaraladı ki o hırsım ile kitabı okuyunca, tek kelimesi bile, beni çok hızlı bir şekilde zayıflatmaya başlatıp, önce 13, ardından 18, ve 20 kilo verdim. Verdiğim  kilo, toplam 21.

Beyin sistemine olumlu sinyaller ve resim göndererek Deniz Hocam, bilinçaltına ‘fit ol’ ‘eski halinde ol’ ‘çok hareket et’ ‘miden kadar ye’ ‘ne yersen ye, evde bile hareket et, yoksa kilo verirsin’ anlamlarına gelen mesajlar gönderiyor.

Sorun umutusuzluk…

Düşüncelerimiz aynı idi Hoca’m ile. Sadece bilinçaltıma umutsuzluk aşıladığımdan kilo veremediğimi öğretti bana bu kitap. Kitap, ayrıca, zayıf hiç olmamış kişilerin bilinçaltı olumlu bilgilerle değiştirildiğinde, her yaşta, kilo verebileceğini vurguluyor.

 

4 ay boyunca her gün miniğim ile yürüyüş yaparak- evdeki hareketimin yetersiz olduğunu hissettim ve ruhsal gerilim yaşıyordum- zor şartlar altında kilo verdim.

Dış sesler…

Hocam da zaten yürüyüş yapmayı öneriyor. Yürüyüşü çok seven biri olarak yürüdüm  ve ‘porsiyon’umu da düşürdüm. Dış sesler “ye, ye; süt olsun bebeğine” diye seslenirken de kilo almıştım ve midem büyümüştü.

Kilo almak isteyenler de dâhil, kilo vermek isteyenlere bu olağanüstü kitabı, çok değerli bilgiler olduğu için, kesinlikle tavsiye ederim.

İyi ki varsınız Deniz Hoca’m! Sevgilerim, saygılarım ve şükranlarımla.

Bahriye Hanım / Bursa

Not: Bahriye hanım tarafından kendi Instagram sayfasında gönderi olarak paylaşılmıştır. Mesajdaki anlam bozulmadan düzenleme yapılarak yayımlanmıştır.

Ücretsiz Bilgi Alın