Konu kilo vermek olunca insanların gözü dönebiliyor ve sağlıksız olduğunu bile bile acayip yollara başvurabiliyorlar. Verilmek istenen kilolar fazla ise bu işin doktor kontrolünde yapılması en sağlıklısı. Çünkü kilo vermek isterken başvurduğunuz yollar, sağlığınızı ciddi derecede bozabilir.Aman diyelim kilo vermek uğruna gözü karartıp denemeyin bu yöntemleri! Siz yine gelin bu işi doktor kontrolünde yapın.

21. Göz Doyuran Diyet

Göz Doyuran Diyet

  İngilizcesi ”Air Diet” olan diyet çeşidini Türkçeye bu şekilde çevirelim dedik. Detayları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz. Eziyet gibi kilo verme yöntemi çünkü… Fransa’da yaygın olan bu yöntem, aç kalmanın eğlenceli yolu olarak biliniyor. Bizde de vardır benzer bir durum: ”Sofrayı hazırlarken doydum” lafını duymuşsunuzdur çoğu zaman. Bunun bilinçli olarak yapılan versiyonu. Sanki yiyecekmiş gibi sofrayı donatıyorsunuz ama aslında yemeği yaparken yemiş kadar oluyorsunuz. Listemizin en masum kilo verme yolu diyebiliriz bu yöntem için.

20. İnsülin

İnsülin

  İnsülin tedavisi şeker hastalarına uygulanan bir yöntemdir ve vücuttaki karbonhidrat oranını dengeler. Bunların yanında vücuttaki yağ oranını azaltmasından dolayı listemizde kendine yer buluyor. Kilo vermek uğruna bilinçsiz bir şekilde kullanılırsa şeker hastası olmayan birini şeker hastası yapabilir. Aman dikkat!

19. Elma ile Kahve

Elma ile Kahve

  Elma ve kahve diyetinin anlamı tahmin ettiğiniz üzere şudur; elma ile kahveden istediğiniz kadar tüketin ama başka hiçbir şey tüketmeyin. Kahvenin idrar sökücü bir özelliği olduğu doğru ama elmayı ve kahveyi sınırsız tükettiğin bir diyetin başarılı olacağına inanmıyoruz.

18. Zayıflama Kemeri

Zayıflama Kemeri

  Siz de denk gelmişsinizdir bu kemerlere. Çevrenizde illa ki bir kullanan vardır. Karın bölgesinde kullanılan bu kemerin uygulandığı bölgeyi aşırı terleten bir özelliği vardır. Şiddetli dehidrasyon, mide bulantısı ve hatta sıcaklık çarpmasına kadar sonuçları olabilir. Bizden söylemesi…

17. Uyuyan Güzel Diyeti

Uyuyan Güzel Diyeti

  Güzellik uykusuna yatmak da denebilir bu diyet şekli için. Kulağa hoş gelebilir; fakat şu ana kadar sıraladığımız kilo verme yöntemlerinden muhtemelen en tehlikelisi. Gün içinde açlıktan bayılmak üzereyken ve tam da önünüze gelen her şeyi yemeye hazırlanırken, aldığınız uyku hapları sayesinde saatlerce uykuya dalabilir ve diyeti devam ettirebilirsiniz. Besinsiz kalan ve sürekli uykuda olan bir vücudun kasları tükenmeye çok yakındır, bilginize…

16. Arı Poleni

Arı Poleni

  Vücut geliştirme ile ilgilenenler arasında pek yaygındır arı poleni. Kullanıldığı durumda vücuttaki yağ oranını azalttığına dair bilgiler mevcut; fakat bu bilgilerin hiçbiri tam anlamıyla kanıtlanmış değil. Üstüne bir de gerekli testler yapılmadan kullanıldığı zaman, vücudun alerjik reaksiyon gösterme ihtimali de oldukça yüksek.

15. Bebek Maması Diyeti

Bebek Maması Diyeti

  Kulağa saçma geliyor değil mi? Kilo vermek için de olsa bebek maması yenmez diye düşünüyor olabilirsiniz. Ama bu diyeti uygulayanların sayısı hiç de az değil. Bir tabak bebek maması yediğiniz takdirde aldığınız kalori 20 ile 100 arasında değişiyor. Kalori değerleri kilo vermek için hiç fena değil; fakat yetişkinlerde bebek maması tüketmek besin değerlerinde dengesizliklere yol açıyor. Gerekli olan protein ve minerallerden mahrum kaldığınız için sağlığınızın bozulması muhtemel.

14. İlaçlar

İlaçlar

  Kilo vermek için diyet ilacı kullanmak her zaman bilinen bir yöntemdi. Fakat kilo vermek için hap kullanan insanlar hiçbir zaman istedikleri sonuçları elde edememişlerdir ve sağlık durumlarını bozdukları ile kalmışlardır. Bu yolda kandırılan birçok insanda ilaç kullanımı bağımlılık yapmıştır ve kilo vermek bir yana üstüne zararlı çıkmışlardır.

13. Aşırı Alkol Tüketimi

Aşırı Alkol Tüketimi

  Çok fazla alkol tüketerek kilo vermenin aşırı sağlıksız olduğunu söylememize gerek yoktur sanırım. İçtiğiniz zaman yemek yeme isteğinin ortadan kalkacağını düşünmek çok yanlış bir düşünce. Eğer öyle olsaydı, geceleri hiçbir çorbacı açık olmazdı…

12. Jelibon Diyeti

Jelibon Diyeti

  Hangi akıllı jelibon yiyerek kilo verilebileceğini düşündü gerçekten bilmiyoruz. Birden fazla sakızı aynı anda uzun süre çiğneyerek kilo verilebileceği sağlıksız da olsa doğru; fakat jelibon yiyerek kilo vermenin mümkün olduğunu düşünmüyoruz.

11. Lahana Çorbası Diyeti

Lahana Çorbası Diyeti

  Bir diyet yöntemi olarak uygulanmasından önce 2. Dünya Savaşında iskorbit hastalığına (C vitamini eksikliği nedeniyle ortaya çıkan bir hastalık) karşı tüketilen bir yemekti. Ancak ne olduysa doksanlı yıllarda, lahana çorbası kilo vermek için tüketilen bir yiyecek oldu. Sadece lahana çorbası ile beslenen bir birey gün içinde alması gereken 2000 kaloriden daha az kalori alacağı için gün içinde verimli vakit geçirmesi çok mümkün değil.

10. İpeka Diyeti

İpeka Diyeti

  Güney Amerika’da yetişen, kusturucu niteliği olan bir kök anlamına gelen ipeka, daha çok tıp alanında kullanılan bir şeydir. Hastaların midesinin boş olması istendiği durumda kullanılan bir nevi ilaçtır.Kilo vermek adına bilinçsizce kullanmak çok kötü sonuçlar doğurabilir.

9. Korse Giymek

Korse Giymek

  Uzun süre korse giymenin bel bölgesini incelttiği doğru olabilir; ancak sağlık açısından hiç de uygun değildir. Karın ve bel bölgesinde uyguladığı aşırı baskıdan dolayı iç organlar zarar görecektir.

8. Tüp ile Beslenmek

Tüp ile Beslenmek

  Psikiyatri hastanelerinde yemek yemeye direnen hastalar için kullanılan bir yöntem olan tüp ile beslenme yöntemi, burundan yemek borusuna doğru yerleştirilen küçük tüplerle gerçekleştirilir. Düşük kalorili yiyeceklerin tüp ile aktarıldığı bu yöntemi evde kendi imkanlarınızla yerine getirmenize pek imkan vermiyoruz. Zaten gerek de yok.

7. İdrar İğneleri

İdrar İğneleri

  İdrar iğnelerinin vücuda enjekte edilmesi kulağa iğrenç gelebilir ama kilo vermek konusunda takıntılı insanların uygulamaktan çekinmediği bir yöntem kendisi. Bu işlem sırasında hamile kadınların idrarı kullanılır; çünkü metabolizmayı artırıcı etkisi vardır ve daha hızlı kalori yakılmasına olanak sağlar.

6. Kaşık Diyeti

Kaşık Diyeti

  Bu diyet yöntemi ise sadece kaşık ile yenebilecek yemeklerin tüketildiği bir yöntemdir. Çorba ve yoğurdun tüketilmeye uygun olduğu bu diyet yönteminde; insanlar genellikle bol bol puding yermiş ve diyet yalan olurmuş.

5. Ana Boot Camp Diyeti

Ana Boot Camp Diyeti

  Listemizdeki şu ana kadar karşınıza çıkan en tehlikeli kilo verme yöntemi olan ana boot camp diyeti; iştahın olmadığı bir yaşam biçimini benimsemenizi öneriyor. Katı diyet uygulamalarını içeren bu yöntem gün içinde en fazla 500 kalori almanıza izin veriyor. İnsanların ölümüne bile yol açabilecek bu diyet yöntemi; kalp krizine ve organ yetmezliğine sebebiyet verebilir.

4. Mide Kelepçesi Ameliyatı

Mide Kelepçesi Ameliyatı

  Günümüzde çokça duyduğumuz bir kilo verme yöntemi daha. Ölüm tehlikesi olan obezite hastaları, fazla kiloların yüzde kırkı veya altmışından mide kelepçesi taktırarak kurtulabiliyor. Ancak sonrasında doktor kontrolünde bir diyet programı ve egzersiz gerekiyor. Ameliyat sonrası çok dikkatli olunması gereken bu yöntemde; gerekli özen gösterilmediği takdirde çok ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

3. Pamuk Yumağı Diyeti

Pamuk Yumağı Diyeti

  Pamukları suya veya meyve suyuna bandıktan sonra yemek üzerine olan bu diyet bir çeşit beyin kandırma yöntemidir. İnsan vücudunda ağır hasarlara yol açan ve bazı kişilerde ölümle son bulan en tehlikeli zayıflama yöntemi olarak geçiyor.

2. Bağırsak Kurdu Diyeti

Bağırsak Kurdu Diyeti

  Bağırsak kurdu yumurtası yemek yoluyla kalın bağırsakta büyümesine izin verilen bağırsak kurdu kilo verilmesine yardımcı olur; fakat sizin de tahmin edeceğiniz gibi inanılmaz tehlikeli bir yoldur ve bazı zamanlar vücuttan dışarı atılması mümkün olmuyormuş bu bağırsak kurtlarının.

1. Dil Yaması Diyeti

Dil Yaması Diyeti

  Dil yaması diyeti Venezuela’da bulunan bir yöntem. Dile dikilen bir yama sayesinde kilo verme sağlanabiliyor. Oldukça rahatsızlık hissi veren bu yöntemde yemek yemek neredeyse hiç mümkün değil. Tabi ki bu yöntemi de kesinlikle önermiyoruz.
Kaynak : list25.com
Paylaş

Yorum yaz

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı buraya girin