Sevgili Deniz Bey, bir tavsiye üzerine “Zayıflamada Son Söz” kitabınızı okudum. 

Bana önerilme sebebi şuydu: 33 yaşında bir kadınım, boyum 1.70, kilom 53. Gayet ideal bir bedene sahip olmama rağmen korkunç bir kilo takıntım vardı. Sürekli tartıya çıkıyor, 100 gram fazla çıksam tüm günümü üzüntülü geçiriyor, sürekli aynaya bakıyor ve görüntümden hiç memnun olmuyordum. Başta eşim, annem ve babam olmak üzere bütün çevremin çok iyi ve fit göründüğümü söylemesine rağmen asla tatmin olmuyordum. Bu durum sürekli acıkmama, yeme isteğine sebep oluyordu. Neredeyse tüm hayatıma sirayet etmiş, uykularımı bile etkilemeye başlamıştı. Sonuç olarak; neredeyse klinik vaka olmuştum. 

İşte bu yüzden acil olarak internetten kitabınızı edindim (bir kaç kitapçıya bakmama rağmen bulamadım). 

O kadar inanarak, çözüm odaklı başladım ki; sadece kiloyla ilgili değil problemim değil, obsesif-kompulsif takıntılarım ve buna bağlı olarak gelişen ansksiyete bozukluğu bile düzeldi. 

Öyle sevgiyle, bilinçle ve sonuç odaklı okudum ve sonuca ulaştım ki; neredeyse tüm çevreme bu kitabı kesinlikle edinmeleri gerektiğini tavsiye ettim. Bunun yanında okuduğum esnada canlı olarak da çevremdekilerle paylaştım. Hakikaten dediğiniz gibi, anlattıkça daha da etkili olduğunu farkettim. Önemli yerlerin altını çizmek istedim, bir de baktım neredeyse tüm kitap maviye boyanmış 🙂 

Bu kitap için ne kadar emek ve ödün verdiğinizi biliyorum. Bu yüzden size teşekkür etmenin bir borç olduğunu düşündüm ve yazmak istedim. Bir insanın hayatına bu kadar olumlu yönde dokunmak çok müthiş bir şey. Elinize, emeğinize, aklınıza, kaleminize sağlık. Çok ama çok teşekkür ederim. 

Damla KAHVECİ

Gelen mesajın anlamı bozulmadan küçük düzeltmelerle yayımlanmıştır.