“…Yıllarım böyle geçti.”

Merhaba…

İlkokula kaydolduğum yıl kilo almaya başlamıştım. O günlerden “Online Eğitime” başlayana kadar kilo ile mücadele ettim. Lise yıllarından itibaren çeşitli diyet programları uygulamaya başladım, diyetle verdiğim kiloları diyet bittikten sonra tekrar alıyordum.

 

Her seferinde umutla başlayıp hazin sonla bitiyordu, yıllarım böyle geçti. Tartılar, sağlıklı sağlıksız yiyecekler, kilo arasında yaşanan bir hayat… Sadece kendimi değil, çevremi de olumsuz etkiliyordum. Öyle bir şey ki, son yıllarda, diyetle kilolar verilmiyor; sürekli artıyordu.

Uzmanların, kitapların, İnternet’in zihnime yüklediğini bilgiler de cabası. Ne imiş efendim aileden gelirmiş, metabolizmam yavaşmış, tiroit çalışmıyormuş vb.  etkiliyormuş… Bu bilgilerle uyutuldum!

2012 yazında bir diyetisyene gitmeye karar verdim. 6 ayda 10 kilo verdim. Diyeti bıraktıktan sonra 20 kilo aldım. Bu dönemimde Aralık’ta; İnternet’te bir anketle karşılaştım. Anketi doldurdum ve beni Deniz Egece grubundan aradılar, “İşitsel Bilinç Kodlama Cihazı” ve “Zayıflamada Son Söz” kitabı geldi.

 

Kitap okumaya başlarken, diyetisyene gitmeyi bıraktım. Üzerimden dağlar kalkmıştı; kitabı okudum, cihazı kullandım. Bir değişim başlamıştı bu benim için birinci aşamaydı. Fakat bu aşamada başarılı olamadım ve hep Deniz beye mesaj yazdım. Sağ olsun çok destek oldu mesajlarıyla.

Aradan uzun bir süre geçti, Deniz beyin desteğiyle başaranları Facebook’ta gördüm. Ümidim artıyordu. Bir mucize arıyordum. 2017 yılının Ocak ayında ‘online eğitimi’ gördüm ve o an karar verdim. Aradım, Güler hanımla görüştüm. Seanslara Mart ayında başladık. İlk görüşmeyi beklerken çok heyecanlandım.

 

Müge hanımın sesini duyduğumda, o güzel; cana yakın, samimi insan bir anda etkiledi beni. Müge hanımla görüşeceğim gün gelmişti, o kadar içten ve samimiydi ki ruhuma işledi sesi o an. Tam iki saat görüştük. İlk seansta, sanki bir sihirli dokunuşla, o ana kadar bedenimde ve ruhumda oluşan ağırlık; baskı bir anda kaybolmaya başladı.

“54 bedenle seanslara başladım, hedefim 38 beden yani öz bedenim”

Çok şey öğrendim seanslarda, üstelik her anlatılan bilimsel ve mantıklıydı. Piyasada bulunan bir çok zayıflama ürünleri, sadece insanların duygularını istismar ediyorlar.  Rabbi’mden her daim istedim, ümidimi hiç kaybetmeden dua ettim. Bu seanslara başlarken hiç tereddüt etmedim

Rabbi’m beni Denize Egece ve grubuyla daha da öncelikli Müge hanımla karşılaştırdı. İlk seanstan itibaren değişimim başladı, etrafımda gördüğüm yanlış inançlardan oluşan duvarlar yıkılmaya başladı. Bedenimi sevdim, onu tanımaya ve onu dinlemeye başladım.

 

“Bedenim seni seviyorum, hem de çok”

Aslında her şey çok basitmiş, özellikle de beslenmek! “Acıkınca yerim, yediğimi yakarım” yeni inançlarımdan bazıları. Diyet, sağlıklı veya sağlıksız beslenme, kaloriler ve benzeri hepsi birer aldatmaymış! Yiyeceklerin ne kadar masum olduğunu,sadece miktarın önemli olduğunu kabul ettim. Zincirlerim birer birer kırılıyordu.

“Rabbime, bir mucize olduğum için daha çok şükrediyorum”

Diyetler, kalori hesapları, spor ve tartılar artık hayatımda çıkmıştı. Bedenime soruyorum ne istiyorsa onu yapıyorum. Yıllardır, en çok, incelmeyi (zayıflamak) istiyordum. Bu seanslarda incelmek (zayıflamak) isteği alt sıralara kaydı. Çünkü bedenimi sevmek, tanımak, hiçbir şey hesaplamadan beslenmek, yanlış inançlarımı yıkmak, beni öyle güzel bir hayata getirdi ki artık bunlarla yaşıyorum ve bu arada inceliyorum. Hâlâ değişimim devam ediyor.

“Mart başında 54 bedenle başladım. 3 buçuk ay gibi bir sürede 44’e indim, çok şükür ”

Bir süre mola verdim, şu an Temmuz ayındayız ve değişimim devam ediyor: Odağım harekette ve ideal bedenimde

Tüm içtenliğimle yazıyorum!!!

“Ben şu an çok daha huzurlu; ruhsal, bedensel ve zihinsel yönden kendimle barışık bir insanım”

Seanslar boyunca Deniz Bey’in “Zayıflama da Son Söz” kitabını okudum, işitsel cihazını dönem dönem dinledim, kitabını hâlâ okuyorum. Aslında bir mucize bekliyordum sanki Müge hanım bir mucize ile beni inceltecekmiş. Öyle değilmiş; Müge hanım alanında bir uzman, çok şey öğretti bana inkar edemem.

 

“Ama mucizenin kendisi benim, ben bir mucizeyim, Rabbi’min mucizesiyim. Allah’ım sana şükürler olsun”

İdeal bedene giden bu yol çok zevkli. Bir de bu yolda yol arkadaşınız “Saime Müge Tüzken” olunca keyfine doyum olmuyor. Müge hanım özel insan, harika insan, sizinle yaptığım seansların her biri çok güzeldi. Her anlamda destek verdiniz, hayatımı bakışımı değiştirdiniz.

Öncelikle Denize Egece’ye teşekkür ediyorum. Müge hanım sihirli dokunuşu güzel yüreklim, sizinle bu yolda çiçek toplayarak yürüdük. Hem de güzel bir dost kazandım, öyle bir dost ki. İnsana kendini özel ve değerli hissettiren. Nadir bir dost. Sizi anlatmak kısacık cümlelere sığmaz inanın.

“Sizi seviyorum, sevgiyle kucaklıyorum”

İnşallah bir gün yüz yüze sohbet ederiz. İkinci hedefim  “Egece Kampına” katılmak. Kim bilir orada karşılaşır görüşürüz sohbet ederiz. Sizi çok seviyorum.

Ben Naciye KARAASLAN. Bu yolculukta emeği geçen Deniz Egece’ye ve grubuna, özellikle de Saime Müge TÜZKEN hanıma çok teşekkür ediyorum.   2 Şükran 1 Sevgiler….

Hepinizi çok seviyorum…

Naciye KARAASLAN.

Ücretsiz Bilgi Alın