Deniz Egece Yolculuğum

16 mart tarihinde “Gerçek Sen” grubuna katıldım.

Bu grup diğer danışanlarla kendi aramızda sürecimizi nasıl deneyimlediğimiz ile ilgili duygularımızı paylaştığımız faydalı bir grup olacak benim için. Dünyanın herhangi bir yerinde yaşayan bizler, birbirimizi görmeden bazen benzer bazen farklı deneyimlerimizi paylaşmak için Fatoş hocam tarafından kuruldu.

“Gerçek Sen” grubunun adı suyun en derinine dalabilme yeteneği ile diğer alem ve bu alem arasındaki bağı, arınmayı temsil eden, dişi gizemlerin içsel doğamıza, ruhumuzun sularına dalmanın ve kendimize ait şeyleri bulmanın sembolü olan “kuğu” profil resmimiz.

İdeal Beden Amacım

 1. Yıllardır beni meşgul eden kilolarımdan kurtulmak.
 2. Hareketli olmak.
 3. Eski ideal beden halimdeki güzel günlerime geri dönmek.
 4. Dilediğim mağazadan beden sorunu yaşamadan kıyafet seçebilmek.
 5. Ailedeki diğer tüm kadınlar gibi ideal bedenimde zayıf olmak.

Neler Kazanacağım

 1. Sağlık
 2. Daha genç ve hareketli olmak
 3. Stres ve endişe hallerinden kurtulmak
 4. Kendimi ve bedenimi sevmek
 5. Değerli olduğuma inanmak
 6. Affetmek

Bedenimin mesajlarını dinleyerek, enerji giriş-çıkış dengesini öğreniyorum. Başkalarının mesajları, söylediği değil kendimin ne istediği önemli. Farkındalıklarım değişiyor.

Hedefime ulaşmak için zihnimi ve odağımı harekete veriyorum. Fatoş hocamla günlük hareket programıyla başaracağıma inanıyorum. Her gün görsel kodlama izlemeye, işitsel kodlama telkinleri dinlemeye başladım.

Önceliğim kendim ve bedenim. İlgim harekette. Bedenime zaman ayırıyorum. Hareketimi çeşitlendirip miktarını arttırıyorum. Sevgi ve şükranlarımı arttırıyorum.

Yeni alışkanlıklar ediniyorum. Karakter ve kişiliğim, takıntılarım, öfke ve şikayetlerim, engellerim, beslenme çeşitlerim, eski alışkanlıklarım.

Bu konuların hepsini yavaş yavaş dengeye koymaya karar verdim.

Yolculuğuma başladığımda 48 beden 93 kiloydum. İlk 4 hafta sonunda 1 beden inceldim. Tartı ile olan bağımı kopardım. Yavaş yavaş tartıya çıkmadan da bu işi başaracağıma inanıyorum.

Tartı konusu bende çok ciddi takıntı halindeydi. İlk haftalar çok zorlandım. Zihnimdeki yanlış kodlama ile tüm olumsuz ve yıkıcı inanç ve düşüncelerimi olumluya çevirmeye başladım.

Düşünce molaları, affetme çalışmaları methodun en sevdiğim çalışmaları haline geldi.

Yüklerimden kurtulmamda en büyük etken Affetme Çalışmaları oldu. Kolay olmadı zorlandım elbet ama Fatoş hocamla her şeyi başarıyorum. Benim kirlettiğim kocaman havuzumu yavaş yavaş pırıl pırıl sularla dolduracağım.

Yaklaşık 15 yıldır kilo ile problemim var. Zaman içerisinde tanıştığım doktorların çoğunun bilinçaltıma öyle güçlü yerleşmesine sebep olan sözleriyle bir kabullenme olmuş bende. “Metabolizman yavaş, su içsen yarıyor, troidin çalışmıyor, herkesten daha az yemelisin, aç kalmak kilo verdirir” gibi sözleri adeta beynime kazımışım.

Fatoş hocamla ilk seansımızın bittiği an benim hayatımın ve hikayemin yeniden başladığı andır.

Aktif iş hayatı olan ben, eş, anne, evlat olarak önceliğimi kendime vermediğimi farkettim. Önce ben demek kolay değildi. İlk günden itibaren işten gelir gelmez mutlaka hareketlerimi yapmaya başladım. Artık odağım hareketteydi. Harekete zaman ayırmak benim için olağanüstü bir gelişmeydi. Yıllardır kendini hareketli zanneden ben aslında ne kadar hareketsiz olduğumu görmüştüm.

“ DARLIK DARLIĞI , BOLLUK BOLLUĞU GETİRİR ”

Bu konu üzerinde evde daha sıkı bedenimi saran kıyafetler giymeye başladım. Bir müddet sonra hareketlerimi ayna karşısında yapmaya başladım. Bedenimdeki değişiklikleri görmek sıkılaşmak incelmek hiçbiri hayal değilmiş. Niyet etmek, istemek, kendini sevmek ve değer vermekle oluyormuş.

Hareketi seviyorum, hareket ettikçe mutlu oluyorum. Yıllardır bedenimde, zihnimde taşıdığım yüklerden sevgiyle kucaklaşıp, tecrübelerimden aldığım derslerden vedalaştım.

Gerçek Esra’ya dönüşmek ve değişim sürecim de önüme çıkan engellerin ne olduğunu sırayla bulacaktım. Bu konuda grubumuzdan bizlere verdiği video ödevleriyle Fatoş hocam beni bambaşka bir bakış açısıyla yoluma ışık oldu. Düşünce molalarında dışarıdan Esra’ya bakmak yaşamış olduğum sorunları nasıl beraber çözdüğümüzü görünce inancım daha da güçlendi.

Her video ödevi kendimi geliştirmemde bana faydalı oldu. Gruptaki arkadaşların deneyim ve tecrübeleri çoğu zaman motivasyonumu yukarılara çıkardı.

Selfie çekmek, kamera karşısında kendimi ifade etmek, ses kayıtları, çapalama çalışmaları, yıkıcı ve yapıcı iç seslerimi dinlemek.

Hayatta yaşadığımız her deneyim gibi geri dönüşüm sürecinde kullandığımız tekniklerde yaptıkça gelişti. Deneyimledikçe daha iyi yapar hale geldim. Yapamadığıma değil, sonrakinde yapacağıma odaklanmak işimi kolaylaştıracak. Yaptığım her çalışma, tekniğin bende etkisini arttırdı. Kurguyu doğru yapmak tekniğe doğru girmemi sağladı. Herhangi bir konuda eyleme geçtiğimde ve karşıma bir engel çıktığında nasıl bir ruh haline giriyorum, nasıl davranışlar sergiliyorum, çözümleri nasıl üretiyorum, odağımda kalmak için neler yapıyorum?

En çok yaptığım şey “Sor Kendine” oldu.

Şükretmek, bedenimdeki tüm organlarım var ve tam oldukları için teşekkür etmek, rabbimin bana verdiği sağlığıma, bolluk ve bereketli yaşamıma, huzurlu ve mutlu hayatıma şükrediyorum.

Affetme çalışmalarımın en zoru kendimi affetmek oldu. 8 Haziran da 50.yaş günümde kendime verdiğim en güzel hediyemde bu oldu.

Artık değerli olduğumu biliyor, inanıyor ve kendimi seviyordum. Öz varlığıma dönüyordum. Dengemi buluyordum. Bu arada yeni bir yolculuğa başladım. “40 günlük niyet yolculuğu”. Her sabah günümü imajine ederek programladım. Hem güzel niyetlerimi, olumlu düşüncelerimi, şükürlerimi, dualarımı artırdım. Allah’tan hep bana güzellikleri, mucizeleri vermesini istedim. Dua ettim, şükrettim.

ŞİKAYET ETMEYİ BIRAKTIM!

Stresi ve gergin günleri, yaşadığım olayları nasıl yöneteceğimi öğrendim. Dışardan gelen seslere kulaklarımı kapattım. Ben değiştikçe etrafımda değişmeye başladı. Bu değişime çok inandım. Sadece fiziksel değil mental olarak da arınmaya başladım.

Sevgi doluyum. Kendimi takdir ediyorum. Güçlüyüm. Kimsenin ne dediği önemli değil.
Benim ne düşündüğüm, ne istediğim önemli. İnandım, başarıyorum.

“Ben bir şampiyonum”


Seni seviyorum kendim, muhteşemsin çok şeyler başardın, başarıyorsun.
“Hayat önüme hangi şartları zorlukları çıkardıysa kabule geçip deneyimin değerini kazandıklarımla ilgimi yöneltirim.”

Bedenim seni seviyorum, ideal bedenimde ve ideal zihnimdeyim. Her şeyin en güzelini görüyorum ve gördüklerimi etrafıma yansıtıyorum.

Her işimi aşkla yapıyorum. İçimde yanan sevgi ateşimi hep taze tutuyorum. Seviyorum, seviliyorum.

Enerjimi seviyorum, kendimi seviyorum, ailemi seviyorum.

Gülmeyi seviyorum, “Gerçek Sen” grup arkadaşlarımı seviyorum.

Zihinsel ve bedensel yüklerimden arınıyorum.

Hayal ettiğim beğendiğim kıyafetler giyinmeye başladım.

Hayır demeyi öğrendim. Her şey tam da olması gerektiği gibi. Hayallerim gerçekleşiyor.

ŞÜKÜRLER OLSUN, HER ŞEY YOLUNDA

ESRA

 

Ücretsiz Bilgi Alın