Ben Hatice SARI 42 yaşındayım.Elmalı Adliyesi’nde Zabıt Katibi olarak görev yapıyorum.2 oğlum vardı.Fakat büyük oğlum engelliydi ve 5 yıl önce vefat etti.

 

Yaklaşık 2,5 ay önce boşanmış bir çocuk annesiyim.Kilo problemim yaklaşık 5 yıl önce büyük oğlumu kaybettikten sonra başladı.O dönemde aynı zamanda evliydim.38 bedende iken yavaş yavaş 44 bedene dönüştüğümü gördüm.Yaklaşık 5 yıl boyunca bu bedeni kabullenip böyle yaşamaya devam ettim.Fakat kendimi mutsuz hissediyordum.Bu durumu değiştirmek içinde bir çabam yoktu.Tabi İkbal Hocamdaki değişimi görene kadar. Daha önce biz İkbal hocamla aynı iş yerinde çalıştık.Ben onu kilolu haliyle tanıyordum.Onu ideal bedende görmek beni çok etkiledi ve ona bunu nasıl başardığını sordum.Deniz EGECE’nin “Zayıflamada Sonsöz” kitabıyla İkbal hocam sayesinde tanıştım.

 

Bu yöntemi anlamaya başladıkça kendimi keşfetmeye başladım.Önceden kilolarımdan ve kendimden şikayet ederken bedenime ve kendime başka bir gözle bakmaya başladım. Sağlıklı bir bedenim olduğu için şükretmeyi öğrendim.Beslenmenin ne kadar kolay bir durum olduğunu zorlaştıranın da ego bilgilerimizden olduğunu öğrendim.Değişim sürecimde her istediğimi yiyerek ve yumruk miktarında beslenerek kilo vermeye başladım.Bu aynı zamanda beni özgürleştirdi.Yiyeceklere olan bağımlılığımdan kurtuldum ve bedenimi dinlemeye başladım.4 ay gibi bir sürede 44 bedenden 38 bedene dönüştüm.Bu durum beni bambaşka yollara götürdü.Kendimle ve geleceğimle ilgili yeni kararlar vermemi sağladı.


En önemlisi kendime değer vermeyi öğrendim.Kendimi merkeze koyduğum anda dünyam değişmeye başladı.Yıllarca yıkıcı düşünceler,pişmanlık,affedememe,öfke ve değersizlik beni özümden uzaklaştırmış.Şimdi ise özüme yaklaştım.

 

Bu yıkıcı düşüncelerin yerine yapıcı düşüncelerle hayatıma devam ediyorum.Deniz EGECE’ye bana bu farkındalığı kazandırdığı için minnettarım.

                               Sevgi ve şükranlarımı sunuyorum.

Ücretsiz Bilgi Alın