Oğlunun Kız Arkadaşı Sanılan 50 Yaşındaki Anne Genç Kalmanın Sırını açıkladı.

Genç görünme konusunda çıtayı bir hayli yükseklere taşımış olan 50 yaşındaki Çinli annenin sırrı. Kırışıksız cildi ve sportif vücuduyla, 22 yaşındaki oğlunun kız arkadaşı sanılacak kadar genç görünen anne genç görünümünün sırlarını paylaşıyor.

İlk bakışta onları bir çift sanabilirsiniz. Ancak Liu Yelin isimli bu kadın 50’sine merdiven dayamış durumda ve onu taşıyansa 22 yaşındaki oğlu!

Bir sene sonra 50. yaş gününü kutlayacak olan Çinli anne gencecik bir kız gibi görünümüyle görenleri şaşırtıyor ve özellikle de sürekli oğlunun kız arkadaşı sanılıyor.

Peki böyle genç kalmasının sırrı ne?

Liu Yelin verdiği bir demeçte: “Gölde düzenli yüzüyorum ve meditasyon yaparak zihnimi tasarlıyorum. Bedenimle iletişim halindeyim, ondan gelen mesajları önemserim.” dedi. “En sevdiğim şey, kışın açık havada yüzmek” diyor Liu, Çin’deki Yangtze Nehri ve Güney Kore’deki Han Nehri arasında yüzüyor. Ve geçen yıl, Penang, Malezya kıyılarından Malacca Boğazı’na doğru yüzmüş, 4 saatte 12 km uzaklık! Oldukça etkileyici. Süper annenin şu an Weibo adlı bir Çin sosyal medya sitesinde 75 milyondan fazla takipçisi bulunuyor ve şu sloganla yaşıyor:

Şişman göründüğünü düşünüyorsan, yeterince ter atmamışsın demektir.

Gençliğin ve güzel bir bedene sahip olmanın sırrı görüldüğü gibi beslenme değil, sadece harekettir. Düzenli yapılan her türlü egzersizler mutlaka olumlu sonuçlar doğurur. Bedene olan yaklaşım ve iletişim çok önemli. Bedenle konuşmanız ya da ondan gelen mesajlara öncelik verilmesi bedenin güzelleşmesine, sağlığına kavuşmasına ve değerinin artmasına neden olur.

Belki hareketi yada egzersizi sevmiyor olabilirsiniz. Bu tamamen sizin öğrendiğiniz bir öğretidir. Nasıl beslenmeyi çok seviyor ve dayanamıyorsanız. Hareket ve egzersizi de kendinize sevdirebilir ve çok zevk alarak hareketli bir bedene sahip olabilirsiniz. Bu sorununuz bilinçaltındaki algı ve inançlarınızın değişimi ile mümkündür.

Düşünce molaları ile (meditasyon, dua vb…) zihninizde beden görüntüsünü tasarlayabilir, bilinçaltındaki kilo, beslenme ve hareketsizlik hakkındaki algı ve inançlarınızı değiştirebilir, yıkıcı bilgilerden arındırabilir, yıkıcı iç seslerinizi yapıcı iç seslerle değiştirerek daha sağlıklı zihin ve beden oluşturabilirsiniz.

Zihin ve beden bir birini etkileyen iki kardeştir. Bedeni kalıcı sağlığa dönüştürmek isterseniz zihni kontrol edebilmeli ve bedenle uyumlamayı öğrenmelisiniz.