Merhaba, ben Canan 48 yaşındayım. Hollanda da eşim, 3 çocuğum ve 2 torunum ile yaşıyorum. 2000 yıllarından beri kilo sorunu yaşıyorum.
Her sene bahar ayları yaklaştığında bir karar alıyordum zayıflamak için.
Zaman zaman kilo verdim ama geri aldım. Denemediğin diyet kalmadı. Bedenimi aç bırakırsam zayıflarım diye düşünüyordum. Aç bırakıyordum bedenimi fakat sonrası daha bir hüsran oluyordu. Açlık krizine giriyor gerektiğinden fazla fazla ve düzensiz besleniyordum.
Bir arkadaş Türkiye’de online diyetisyen var herkes onunla çok güzel zayıflıyor dedi. Numarasını aldım ve randevu için mesaj yazdım. Ben daha sorunumu anlatmadan bana seans ücretini yazınca, ben vazgeçtim randevu yapmaktan.
İnternette Deniz Egece programına denk geldim merak etim araştırdım. Ama yine bir endişe var içimde ne kadar inandırıcı gelse de danışmanların yaşadıkları.
Biliyorum ki bu programda ücretli, merak ettim bilgi almak için randevu aldım.
Bana ilk önce detaylı bilgi verildi. 1 saat telefon görüşmesi sonrası ben ikna oldum. Eşime anlattım eşim sıcak bakmadı. Eşim de görüşmek istedi ve ben eşim için bir randevu daha aldım. Eşim ile olan görüşmede 1 saat kadar sürdü.
Eşim ne kadar duyduklarına inanmasa da yine bir duygusal nokta vardı. Bize her kolaylığı sundular, taksitle ödeme yapabileceğimiz söylendi.
Eşime ben çok istiyorum dediğimde son kez tamam dedi ve onayladı bu süreci.
Bu vesile ile eşime sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Başlangıç:
4 aylık bir süreç başlayacaktı benim için. Beslenme uzmanı, hareket uzmanı ve psikolog eşliğinde bu süreci tamamlayacaktım.
ilk önce cihazlarım geldi, hocalarımız ile olan randevum başlamadan önce görüntüyü izlemeye , Ses kayıtlarını dinlemeye başladım.
Verdiğim bilgilere göre bana hangi hocamız ne kadar süre eşlik edeceği belirlendi.
Beslenme uzmanı ile 4 hafta boyunca düzenli olarak her hafta görüştüm. Hangi gıdayı ne zaman yiyeceğimi değil de ne kadar yiyeceğimin önemli olduğunu öğrendim.
En çokta hoşuma giden şey, hiç bir gıdanın yasak olmaması ama miktarın önemli olmasıydı.
48-50 beden kıyafet giyindiğim dönem bu sürece başladım. İlk 4 haftada harekete önem vermedim, nasıl besleneceğime odaklandım.
8 hafta boyunca Nörobilim uzmanı ile görüştüm. İnanarak hayatıma hareketi dahil ettim. Artık her gün hareket ediyor ve her gün biraz daha zorluyordum kendimi. Hareketin yanına Eksersiz yapmaya, ip atlamaya başladım. İmajinasyon yaparak, yapmak istediğim hareketleri yapmaya çalıştım. Beslenmem değişti, hareketim artıkça incelemeye başladım. Bunu görüyordum ve hissediyordum.
Hocaların verdikleri görevleri yerine getirmeye gayret ettim.
İnandım!
8 hafta sonrasında 44 beden kıyafet giyinebiliyordum. Ama benim daha 4 haftam ve hedefim vardı.
Psikolog ile görüşmem 2 hafta sürdü. Kendimi tanımış ve benim sorunumun neden kaynaklandığını öğrenmiş, imajinasyon yöntemi ile “af” etmek istediğim kişileri “af” etmiş, yüzleşmiştim.
Artık özgürüm.
Duygusal beslediğimin farkına varmıştım.
Psikolog beni tekrar beslenme uzmanı yönlendirdi, çünkü benim halen zayıf noktam olan duygusal beslenmek.
Simdi rahatlıkla 42 beden giyinebiliyorum.

Senin için düşünen senin önemli ve özel olduğunu hissettiren sana inanan hocalarımız ile çalışmak çok önemli.

Bütün Deniz Egece ailesine 2 şükran 1 sevgimi yolluyorum.

 

Ücretsiz Bilgi Alın