Merhabalar, ben Havva Akduman, Almanya’dan…

10 yıl önce kayınpederimi ve annemi kaybettim. 3 Yıl önce genç yaştaki abimi kaybettim. Beni abime hep benzetiyorlardı, ben de onun gibi genç yaşta öleceğim diye, hayata küstüm. Sonra içime kapandım ve psikolojik tedavi gördüm. Hayat sevincim kalmamıştı bende. Hiçbir şey yapmak istemiyordum ve günden güne daha çok kilo alıyordum.

Ben 42 yaşındayım ve 30 yıldır kilolarla uğraşıyordum yapmadığım diyet kalmadı ilaç, Herbalife ürünleri vs. Dünya artık umrumda değildi. Hayat sevinci diye bir şey yoktu. Birgün kuzenim bana bir kitap bulduğunu söyleyip onu almam için ısrar etti.

Okumak için “Zayıflamada Son Söz” kitabını ve setini aldım. Okumayı hiç sevmeyen ben, kitabı bir kere okuduktan sonra yanlış yolda olduğumu, önce Yaradan’ın verdiği bedenim ve nefesim için şükretmeye sonra kendime  güvenmeye başladım.

 

Ardından 2017 yılının Ağustos ayındaki kampa katıldım. Önce sağlığıma sonra da ideal bedenime kavuşmak istiyordum.

Şükür, sağlığıma kavuştum ve ilaç hiç almıyorum. Şimdi de 48 bedenden 40 bedene düştüm. Hedefim ise 36 beden. Kampa katıldım, çünkü hiç kimseye güvenmiyordum; yaptığım diyetlerden sonra iki kat kiloyu geri alıyordum.

 

Önce Neşe hanımla telefonda tanıştık. Neşe hanım, Egece’nin etkinliklerini güvenebileceğime ilişkin kendi deneyimlerinden örnekler sundu. Onun da benzer şeyler yaşadığını ve benim de başaracağımı söyleyerek bana desteği çok oldu.

Kampta Deniz Egece Hoca’mı, Melike hanımı, Neşe hanımı, Sami beyi ve Müge hanımı tanıdım. Hayatımda ilk defa ‘keşke’ demeyeceğim bir şey yaptım diyorum.

Çok zorluklarla kampa katıldım çünkü Almanya’da yaşıyorum. Kampta o dünya iyisi insanları tanıdım. Onlar benim ailem gibi oldular. Hepsi sanki melek gibi insanlar.

Bu süreçte bana destek olan herkese 2 şükran 1 sevgimi gönderiyorum…  

Not: Kendi rızasıyla göndermiş olduğu fotoğraflarında ve mesajında anlam bütünlüğü bozulmadan düzeltilerek yayımlanmıştır.

Ücretsiz Bilgi Alın