Danışan Mesajları

RABİA TEKKESİN

Diyet Yapmadan Kilo Verme Yolcuğuma Devam Ediyorum

Merhaba Neşe Hanım,
Mektubuma size ve tüm Deniz Egece ekibine sevgilerimi ileterek başlamak istiyorum. Sayenizde tanışmamız üzerinden 1,5 ay geçmesine rağmen bambaşka bir Rabia oldum. Kendime, bedenime değer vermeyi, hayatımdaki tüm olaylara olumlu tarafından bakmayı öğrendim. Daha ikinci haftamda antidepresanı bıraktım. Yemeğe özellikle de tatlıya olan düşkünlüğüm azaldı . Artık daha enerjik hissediyorum. Evde kalmak zorunda olduğum bu süreçte bile evde sıkılmıyor kendimle vakit geçirmeyi seviyor hale geldim. Beraberinde fazla kilolarımdan da kurtulmaya başladım.
7 yıl önce yine bir antidepresan kullanımı sonrası kilo almaya başladım ve 34 bedenden 42 bedene çıktım.

Sonrasında ne kadar diyet, spor, bitkisel haplar ve çaylar denediysem de veremedim verdiğim kısmını ise fazlasıyla geri aldım. Sonunda 8 ay önce 2 yıldır birlikte olduğum erkek arkadaşım beni kilolarım yüzünden terk etti.
Yaklaşık 6 ay kadar önce Facebook’ta Deniz Egece’ nin sitesine rastladım. Takip etmeye başladım tabi herkes gibi öncelikle güvenemedim. 1,5 ay önce artık denemeye karar verdim. O dönemde zaten diyetisyene gidiyor ve ayda 300 TL ödeme yapıyordum fakat diyetleri uygulayamıyordum. Şimdi diyet yapmadan her