Merhaba ben Sevgi….

Küçük yaşlardan itibaren kilo almaya başladım. Başlarda 3-4 kilo fazlam vardı. Onları vermeye çalıştığımda tanıştım diyet ve sporla. Evet diyet, spor yaptığım süre içerisinde verdim 4 kilo fazlalığımı fakat diyet bitiminde yasaklı olan yememem gerekenlere adeta saldırıyor fazla miktarda yiyordum. 4 Kg verip 7 Kg. geri alıyordum. Yıllarca al ver kısır döngüsü içerisinde yaşadım.

 

4 kilo fazlalığım zaman içerisinde 40 kilo oldu. Diyet, spor yapıp kilo verip almaktan yorulmuştum. Bu durum öz güvenimi, kendime olan sevgimi, saygımı bitirmişti.

Kendimi beğenmiyor, azarlıyor, kızıp, iradesiz, güçsüz olmakla suçlayıp duruyordum, yeme isteğimi durduramıyor, kızgınlığım, öfkem artıyordu.

Zayıflama hapları, çaylar vs.. bilinen birçok yöntem denedim. Hiç biri kalıcı kilo verip, koruma yöntemi olmadı. Bir süre kilolar gitse de daha fazlası geri geliyordu. Kilolarımla birlikte depresyon çeşitli bedensel rahatsızlıklarımda artmıştı(panik atak, şeker, kolestrol, nefes darlığı, huzursuz bacak sendromu, bel ağrısı, karaciğer yağlanması, stres, tansiyon vs) gibi.

 

Bitmiş tükenmiş depresyonda, hasta miskin miskin kanepede Tv seyrettiğim bir günde Deniz Egece yi gördüm. Kilo verip bir daha geri almamanın bilinçaltı düşünce ve inançlarını degiştirerek mümkün olduğunu ve bunu kendi üzerinde deneyerek 40 kilo verdiğini ve bir daha geri almadığını anlatıyordu.

 

O kadar samimi anlatıyordu ki yaşadıklarını çok etkilendim. Benim yaşadıklarımı bir süre önce yaşayıp atlatmış, başarmış olması bana güven hissettirdi. Sonuçta eşekten düşenin halini eşekten düşen anlar dedim içimden.

Diyetisyen için listenin dışına çıkma şunu ye, bunu yeme demesi kolay. O daha önce yaşamış mı benim yaşadıklarımı? Kilolu yaşamanın nasıl bir sıkıntı verdiğinden haberi varmı. Acıktığında elin ayağın titrediğinde, tatlı krizi geçirdiğinde gözünün önünde çikolata, baklava, yaş pastaların uçuşmasının nasıl bir şey olduğunu, rüyanda bile yemek gördüğünü biliyor mu?

Spor hocası için kolay şu şu hareketleri 3 set yap, şu ağırlıkları kaldır, birazda koş demesi ben kendimi kaldıramıyorum, yürürken bile bedenimin, bacağımın nasıl ağrıdığından, nefes almak için nasıl çaba sarf ettiğimi, istediğini yiyememenin, giyememenin, hareket edememenin, alaycı bakışların, o sıcaklarda kolaltı pişiklerinin acısının nasıl bişi olduğunu biliyor mu?

 

Deniz Egece “ Senin yaşadıklarını bende yaşadım seni anlıyorum. Bu sıkıntıların çözümü var. Fazlalıklarını taşımak zorunda değilsin. Ben fazla kilolarımı gönderdim sende yapabilirsin. Kendine güven ilk adımı at başaracaksın sen Yaradan’ın yarattığı özel ve tek varlıksın, bedeninle olumlu yönde ilgilendiğinde gençleşecek, güzelleşecek şifalanacaksın. Yapman gereken sana ait olmayan öğretilmiş bilinçaltı kayıtlarını fark edip istediğin yönde yeni kayıtlar yüklediğinde bedenin ve yaşamın istediğin şekilde değişecek diyordu”.

Bilinçaltı sen ne istersen onu hayatında var eder, senin dediklerini yapar diyordu. “Vavvvv muhteşem!” çok sevdim ben bu bilinçaltını, ben ne dersem onu yapar öylemi, bilinçaltı konusu çok ilgimi çekti.

Hemen Deniz Egece’nin  Tv programında tanıttığı “Zayıflamada Son Söz” kitabını sipariş verdim.3 gün sonra elimdeydi kitap. Bir hafta içerisinde kitabı okudum hafta sonu tartıldığımda kitabı okurken 4 kilo vermişim, nasıl oldu anlamadım. Oysaki yememde, hareketlerimde hiçbir değişiklik yapmadım, evden dışarı çıkmadan kanepede uzanarak okumuştum. Allah’ım sonunda çektiğim açlık eziyetlerini gördü bana acıdı, çözüm gönderdi diye düşündüm, inancım, güvenim oluştu.

 

Deniz Egece’nin tv programında bahsettiği bilinç kodlama cihazını da sipariş vererek getirttirdim, hemen düzenli bir şekilde dinlemeye başladım. 8 ayın sonunda 25 kilo verdim.

25 kilo üzerimdeki yükler gidince yeni hayaller, arzular, yapmak istediklerim doldurdu yerlerini. Mademki bilinçaltı benim dediklerimi yapıyor o zaman Deniz Egece ile  tanışabilirim, onun öğrencisi olabilirim, bende 40 kilo verip onu ilk gördüğüm Tv programına bile katılabiliriz diye düşündüm. Kitap ve bilinç kodlama dinletisindeki öğrendiklerimi çevreme anlatmaya başladım. Beynimizde bilinçaltı denen bir bölüm varmış ve senin isteklerini gerçek hayatta oluşturuyormuş diye, onlar saçmaladığımı, kafayı yediğimi düşünüp, gülüp alay ederek benden uzaklaşanlar bile oldu.

25 kilo verdikten sonra bu konu ilgimi çektiği için daha çok bilgi alıp Deniz Egece ile tanışıp teşekkür etmek adına Egece ideal beden kampına katıldım. Orada zayıflama bilgilerinin yanı sıra hayata dair daha geniş süper bilgiler öğrendim. Öğrendiklerimi kendi yaşamıma uygulayıp olumlu sonuçlar elde ettikçe inancım güvenim bu konu üzerinde yoğunlaştı.

Deniz Egece istersem kampta kalıp asistanı olarak çalışabileceğimi söyledi ! “Yine VavvvV!”  harika istemez miyim ! Ben zaten  aylardır bunun hayalini kuruyordum.

 

Hayallerim bir bir gerçekleşiyordu. Kampta kaldığım asistanlık yaptığım süre içerisinde “15 kilo daha verdim toplamda 40 kilo” vermiş oldum. Hocamı ilk gördüğüm Tv programına da birlikte katıldık. Bu duruma ben bile şaşırmıştım, mucize gibi bir şey, olay bu kadar basit miydi?

0-12 yaş aralığında sana öğretilmiş olan öğretilerin farkına var ve yerlerine olmasını istediğin yaşamak istediğin yeni kayıtları 90 gün gibi bir sürede yükle ve şu andan itibaren başla. istediğin şekilde düşünerek yaşamaya. Kampta kaldığım süre içerisinde iç dünyamla ilgili  farkındalıklarım daha çok arttı.

Artık istediklerimi anda oluşturup yaşıyorum. Düşünce biçimim, hayata bakış açım gelişti. Bedenimi güzelleştirip, şifalandırırken zihinsel ve ruhsal olarakta geliştim. Zihin, beden, ruh dengesi içerisinde yaşıyorum. Öz güvenim arttı, bedenime sevgim, şükrüm çoğaldı, yaşamı farkındalıkla gözlemliyorum, olan her şeyin bir öğreti, gelişimim için fırsat olarak bakıyorum, hareketlerim esnekleşti, kondisyonum arttı, hastalıklarım fazlalıklarımla birlikte gitti, istediğimi  giyebiliyorum, yiyebiliyorum aynaya bakmak, kendimle konuşmak, ilgilenmek en büyük zevkim, param kazancım, zamanım, yaşamım bereketlendi, mutluluğun, huzurun gücünü içimde duyuyorum her geçen gün gençleşip, güzelleştiğimi hissediyorum şükürler olsun. Herkes sana akıl verir. Şunu yap bunu yapma gibi, çok az insan işin nasıl yapıldığını gösterir, kendi hayatında yaptıklarından başarılı sonuçlar elde ettiklerinden bahseder.

 

Bizler modelleyip, örnek alarak öğreniriz çoğu şeyi. Deniz Egece hocamın öğrendiklerini, uyguladıklarını bizlere anlatıp örnek oluşturması gibi.

Ben sıradan bir ev hanımıydım, hocamı örnek alarak Hocamdan öğrendiklerini, uyguladıklarını “Zayıflamada Son Söz” kitabında anlatmış, bende yapabilirim bende 40 kilo verme ve farkındalık kazanma sürecimi kitap şeklinde anlatabilirim diye düşünerek, “Kendini Doğuran Kadın” adlı kitabını Sevgi ve şükür içerisinde yazdım.

Benim gibi yıllarca çareyi dışarıda, diyet çeşitlerinde yiyeceklerde arayanlara yaşantımdan örnekler vererek anlattığım, okuyanın kendi zihinsel, bedensel farkındalık oluşması niyeti ile yazdım. Sonuçta bir insan bir şeyi yapabiliyorsa sende yapabilirsin, o kişi karşına geldiğine göre mutlak senin ihtiyacın olanı sana göstermek, öğretmek için gelmiştir, bunu fark et alman gerekenleri al ve yaşam yolculuğuna devam et. Deniz Egece yapmış, bende yaptım, bir çok insanda başardı, sende yapabilirsin, başarabilirsin.

Kitabımda detaylı dönüşüm sürecimi anlattım. Zihin, beden, ruhsal olarak farkındalık kazanıp gelişip, öz benliğimle, öz bilgilerimle farkındalıkla benim benimle tanışmama vesile olduğu için, yaşam adına değerli bilgileri cömertçe bizlere anlattığı için ışığım Deniz Egece hocama sonsuz sevgi ve şükranlarımı sunuyorum. Varlığına sonsuz şükürler olsun.

 

TIKLA VİDEO İZLE / AYŞEGÜL YUMURTACI (Sevgi Sevgi)  / Konya / Yazar

Ücretsiz Bilgi Alın