DENİZ EGECE’NİN YENİ KİTABI ZAYIFLAMADA HAREKET ÇIKTI

Ömrünü, birikimini insanlığın geleceğini şekillendireceğine inandığı nörobilime adadığını ifade eden Deniz Egece, “Zayıflamada Son Söz”, “Zayıflamada Değişim Süreci” ve “Zayıflamada Beslenme” kitaplarının ardından “Zayıflamada Hareket” adlı kitabıyla adından söz ettiriyor. ABD, Avrupa ve Asya’da bir çok farklı alanlarda eğitimler alarak ‘Nöro zayıflamayı’ geliştiren Nörobilim Uzmanı Egece, kitapları ve kamplarıyla obeziteden ve aşırı kilolarından kurtulmak isteyen kişilere yeni bir imkan sağladıklarını belirterek, yasakların ardından bugüne kadar yapılmamış farklı ve uluslararası bir proje için İzmir’e geleceğini söyledi.

Bilinçaltındaki Amaç

“Kilo vermenin ve ideal bir bedene sahip olmanın bilinçaltında bir amacı olmalıdır. Sadece kilo vermek istiyorum, daha güzel görünmek istiyorum, sağlığım için, eşim için istiyorum, doktor kilo vermemi tavsiye etti gibi sözler birer amaç değildir. Bunlar sadece başkalarının tavsiyeleri, temennileri ve beklentileridir. Bunlar kısa süreli yolculuğa neden olacak zayıf bilgilerdir, bu bilgilerin ipiyle kuyuya inilmez” diyen Egece şöyle devam etti:

Kimse Size Engel Değildir

“Başkalarının talimatlarını yerine getirmek değil, başkaları söylediği ve istediği için değil, başkalarını memnun etmek için değil, yapman gerektiği için değil, kilo vermek, kişinin bilinçaltında bir amaca dönüşmelidir. Şartlarını ve başkalarını suçlayarak, kendi bedenini ve geleceğini ötelemenin bir anlamı yok. Kimse sana engel değil. Ya da başkaları senin hareket etmene ve bedenine zaman ayırmana engel olmuyor. Tüm yaşamındaki alanlar sana hizmet etmek için hazır ve seni bekliyor. Her alan ve her şey sana avantaj ve olasılık sunuyor, engel olan senin yanlış düşüncelerin. Sen niyetinin gücüyle tüm alanları kişileri ve zamanı kendi çıkarlarına dönüştürebilirsin.”

 

Kaynak —> Hürriyet Gazetesi

 

Ücretsiz Bilgi Alın