Dua kimsenin malı değildir, o senin Yaradan’ın ve bilinçaltınla olan iletişimindir. Dua Yaradan’ın değişimi içinde değil, senin değişimin içindir. Dua ettiğinde Yaradan değişmez sen değişirsin. Dua senin Yaradan ile aranda bağ kurarak onun desteğini alabilmen, var ve tam oluşunu farkındalığına varabilmen içindir.

Dua, senin düşünce biçimini düzenlemen ve duygusal yönden değişimin içindir. Dua bilimseldir, o bilinçaltını ikna etmen için bir telkin bütünüdür. Dua senin tekrardan yapılanmana ve değişimine sebep olacak en önemli anahtardır. Dua ettiğinde sen değişecek ve duanın içeriği doğrultusunda bedenin ve yaşamın oluşacaktır.

Dualarını Türkçe etmelisin, Yaradan her dilde anlasa da, duanın senin anlaman önemlidir. Sen anlarsan, senin bedenindeki bilgi ve enerji değişerek maddende etkilenerek değişecektir. Sen dualarınla, bedeninin şeklini, metabolizmanı ve her bir hücrenin işlevini etkileyebilme gücüne sahipsin. Dualar hiçbir dininin malı değildir, dua insanın bireysel serveti ve yaşamdaki yolculuk anahtarıdır.

Edeceğin dualarına dikkat et, olmasını istediklerini ve sahip olduklarının artması yönünde dua edersen dualarından istediğin verimi alırsın. Dualarında olmasını istemediklerini, eksiklerini ve hatalarını söyleme. Olumsuzlukları dualarında ilgisiz kal ve dile getirme. Duaları tekrar tekrar ısrar ederek devam et. Asla dualarını bırakma,  devamlılığı olan dualarının nasıl gerçekleştiğini göreceksin. Israrla sık sık edilen dualar mutlaka gerçekleşir. Yeter ki sen dualarında tüm duygularını ve samimiyetini yaşa ve yaşat.

  DUA EDERKEN ÖNEMLİ DETAYLAR

  1. Sesiz bir ortamda yapılması daha etkilidir.
  2. Duadan sonra yerinden kalkmadan, dua ettiğin süre kadar sessizce beklemek önemlidir.
  3. Dualar Türkçe ya da anladığın dilde yapılmalıdır.
  4. Dua ederken Yaradan’ın huzurunda olduğunu ve tüm duygularını katarak dua edilmesi etkisi açısından önemlidir.
  5. Dualar sık sık tekrar edilirse değişim, şifa ve fayda sağlar.
  6. Dua sürecinde içeriğine odaklanmak ve hissetmek etkisini artırır.
  7. Bir insan bir şeyi yaşıyor ya da sahipse, sende Yaradan’dan o miktarı ısrarla dua ederek isteyebilirsin.

Hangi konuda eksiğin varsa o konunun duasını yapmanı öneririm. Dualarını zaman süresini uzun dakikalar yayarsan etkisi artacaktır. Kısa dulların sebebi, daha çok isteklerinin hakkında niyetinin oluşarak güçlenmesi içindir. İstek, beklenti ve hedef dualarının içerikleri daha uzun olursa, inançların, tasarımın ve algının oluşması için daha verimli olur. Uzun dualar sonrasında, duanın süresi kadar sesiz kalarak beklenilmesi, farkındalık ve mesajın geri dönüşümü için önem arz eder. Mümkünse duaların bitirdikten sonra, sessizlik içinde bulunduğun yerden kalmadan beklemen daha uygun olur. Kesinlikle farkındalık ve cevaplar gelecektir.

Hangi dine inanıyorsan, senin o şekilde dualarla yaklaşmanı tavsiye ederim.

Birçoğumuz Yaradan’dan bir şey istediğimizde, çekinerek ve mümkünse az miktarda (tasarruflu, kanaat ederek) isteriz, bu yanlış bir inanç ve yaklaşımdır. Yaradan bolluğun, zenginliğin ve tüm yaradılışın yaratıcısı ve sahibidir, ondan istenilen bir dilek ya da istek onun için basit ve çok ama çok mikro bir durumdur.

Yaşamınızdan duaları her daim bir anahtar olarak kullanmanızı tavsiye ederim.

Deniz Egece…ş2s