KADINLARA HAK VERİLMEZ,

ERKEKLERE HAKLARI ÖĞRETİLİR.

Kadınların hakkı diye bir hakkı kabul etmiyorum, bunun adı olsa olsa insan hakkıdır. İnsan diğer insanın kölesi olamaz. Bir erkek olarak kadın haklarını duyduğumda erkek olmaktan utanıyorum. Kadına hak verilemez, kadının hakkı erkeklere öğretilir. Eğitim sokaklarda değil, ailede başlar.

Erkeklerin sizin yaşam haklarınızı çalmasına, izin veren anneneler sesleniyorum; erkek çocuklarınızı eğitirken, onlara kadının değerini öğretin. Erkek ve kadının insan olup eşit olduğunu, her cinsin kendine has farklı meziyetleri bulunduğunu, farklı ama eşit değerler olduğunu eğitin. Kadının sadece bir cinsel obje olmadığını, erkeklerin malı değil erkeklerin yoldaşları olduğunu öğretin. Israrla tekrar tekrar öğretin, tüm kötülüklerin ilacı eğitimdir.

Ayrımcılık yapan ve Yaradan’ı korkutarak tanıtan, din hocalarından uzak tutun, onlar çocuklarımızı zehirlerler. Çocuklarımızı zehirlemek geleceğimizi zehirlemektir. Yaradan bir sevgidir, ondan korkmayın ve onu sevin. Kadın bir sevgidir, ondan korkmayın onu sevin. Çocuklarınıza Yaradan’ı ve kadını sevdirin, çünkü onlar hayat verenlerdir. Yaşam değerli olmasa Yaradan yaşamı var etmezdi, Yaradan kadına can vermiştir ki kadın insanlığı var etmiştir. Yaradan’da yaradılışta kadında bir sevgidir ve bu sevgiyi lütfen çocuklarımıza aşılayalım… Yaradan yaradılış, insan ve hayvan sevgisiyle çocuklarımızı yetiştirelim. Geleceğimiz kadınlarımızın elindedir. Siz kadınlar, çocuklarımızın bilinçaltlarına hangi tohumları atarsanız, ülkemizin geleceği siz kadınların düşüncelerinin sonucudur. Bu zafer sokaklarda değil, erkek çocuklarımıza kadının değeri ve yaklaşımı eğiterek, öğretilerek gelecektir.

Deniz Egece…ş2s

Paylaş

Yorum yaz

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı buraya girin