DÜŞÜNCE DİYETİ

Nörobilimciler, insan zihninin günde 70.000’den fazla düşünce düşündüğüne inanıyor. Bu her iki saniyede, bir düşüncedir. Ve bu sadece normal insanlar için. Ölçekle savaşan bizler genellikle çok daha meşgul bir zihne sahip oluruz.

“Vücudumdan nefret ediyorum … Bütün kutuyu yersem ne önemi var, zaten şişmanım … İşte ne berbat bir gün, bu melek yemeği pastasını bitirmek endişelerimi unutturur … Tombul olmaya mahkûmum, Ben her zaman böyleydim ve hep de yapacağım… Kilo vermek imkânsız, umutsuzum…”

Gibi olumsuz düşünceler bilinç altımızda gün boyu dolaşıp durur.

Bu yıpratıcı düşünceleri pasifsize etmek için düşünce diyeti ve meditasyon!

Meditasyon, bizi son derece besleyici bir ” düşünce diyetine sokarak, ” vitamin eksikliği ” olan zihnimize, sağlıklı yaşam tarzı seçimleri yapmamız için tam olarak ihtiyaç duyduğu şeylerle aşılanır.

Meditasyon; olumlu düşünceler, yaratıcılık, harika bir uyku, başarı, daha az endişe, daha az depresyon ve daha başlangıçta süper güçlü sağlıkla yepyeni bir dünya açar.

Yıllarca kilo ve istekle mücadele ettiyseniz ve diyet ve egzersizden daha fazlası olduğunu biliyorsanız, düşünme şeklinizi değiştirmenin vücudunuzu nasıl değiştirebileceğini öğrenin.

Zihninizi dilediğiniz zaman nasıl sakinleştireceğinizi ve bu basit teknikleri, kilonuzu dengelemek ve vücudunuzda iyileşme, zindeliği desteklemek için nasıl kullanacağımızı öğrenmeliyiz.

Vücuttaki sağlık, zihniyette başlar. Meditasyonun gücü söz konusu olduğunda, zihin gevezelerini nasıl susturup stresi serbest bırakacağınızı öğrenmek, buzdağının yalnızca görünen kısmıdır. Her gün birkaç kez 3 dakikalık odaklanmış meditasyon patlamaları, odaklanmanızın net ve güçlü olmasını sağlar, böylece duygusal ve zihinsel durumunuzu geliştirir ve sizi aradığınız fiziksel atılımlar için hazırlar.

Aslında kilo vermek zor değil!

Bilinci Serbest Bırakmak ve Temeli Kurmak!

İlk aşama; başarılı zihin-beden dönüşümünüzün önüne çıkan düşünce kalıplarını ve duygusal blokları tanımlamak ve serbest bırakmakla ilgilidir. Başlangıçta sağlam bir temel oluşturmak sizi uzun vadeli başarıya hazırlayacaktır.


Sezgisel Yemeyi Öğrenin!

Günde birkaç kez kısa odak patlamaları kullanarak düşünce kalıpları yeniden yapılandırılabilir. Sezgisel yemek, disiplin, irade ya da “iyi” ya da “kötü” yiyecekleri tanımlamakla ilgili değildir. Sizi vücudunuzdaki hücrelerin hangi yiyecekleri istediği yiyeceklere yönlendirmek için içsel rehberliğinize uyum sağlamakla ilgilidir. Sezgisel mesajı dinlemek ve onurlandırmak son derece tatmin edicidir ve bedenlerimize gerçekten ihtiyaç duydukları şeyi verdiğimizde kendimizi optimum sağlığa yönlendiririz.

 

En Sağlıklı Vücut Taslağınızı Ayarlamak!

Bir evin planı gibi, bir vücut sağlık planıyla doğduğumuza inanmalıyız. Zihnimize odaklanarak ve duygularımıza bağlanarak, zaten doğuştan olarak içinizde olan o en sağlıklı vücut tasarımına yeniden bağlanabiliriz. Ve düşündüğümüzden daha kolay!

 

İştahınızı Serbest Bırakın!

Arzuyla savaşmak birçok insan için bir mücadeledir. Birçoğumuz daha sağlıklı olmak adına disipline girdik ve kendimizi mahrum bıraktık! Ancak irademiz bir kez azaldığında istek daha da güçlenir ve tüm sıkı çalışmamız kolayca geri döner. Bu umutsuz döngüye katlanmak sinir bozucu ve üzücü. Yiyecek isteklerini serbest bırakmak, irade ve öz disiplin kullanmakla ilgili değildir, yemekle ilgili düşünce kalıplarınızı ve duygularınızı değiştirmekle ilgilidir, böylece arzunuz kaybolur. Tıpkı sıcak bir yaz gününde kar yağamayacağı gibi, yiyeceğe ve bedene karşı içsel tutumumuz güçlü bir şekilde değiştiğinde amansız istek de var olmaz.

Kilo kaybı söz konusu olduğunda, zihnimizle olan bağlantı derinleşir. Mücadeleler bazı kilolu yetişkinler genellikle karşıya çocukluk travmalarından kaynaklanıyor.

“Anaokulundan beri şişmanım, ben buyum …” gibi.

Biraz sert bir terim olsa da “içimizdeki şişman çocuk ” sesimiz, on yıllar boyunca bile Snickers, Butterfinger ve Reese’s Pieces’ı (veya yetişkin eşdeğeri) hayal etmemizi sağlayabilir.

Neyse ki, meditasyon zihnimizin en derin, en karanlık derinliklerine ışık tutuyor ve bizi engelleyebilecek herhangi bir gölgeyi temizlememize izin veriyor.

Başka bir deyişle, meditasyon, içimizdeki şişman çocuğumuzu önyükleme kampına gönderir, ona zili çaldırır ve onu son derece disiplinli bir savaşçı haline getirir.

“Kilo verme için mücadele eden insanlar için meditasyon, tek gerçek uzun vadeli çözüm olabilir”

 

Kaynak —> eocinstitute.org

 

Ücretsiz Bilgi Alın