Adım Fatma Sendiç, sosyal medya uzmanıyım,           26 yaşındayım , bekarım ve İstanbul’da yaşıyorum. Sizlere kilo verme sürecimi paylaşmak istiyorum.

İş yerinde öğle arasında çay içerken, mobilden facebookta geziniyordum. Bir başarı öyküsü okudum.  4 ayda 42 kilo vermiş bir bayan kendi bloğunda nasıl zayıfladığını anlatıyordu. Yıllarca diyet ve spor yaptığını ama bir türlü kilolarını veremediğini, bir gün “Zayıflamada Son Söz” adlı kitabı okuduğunu ve kitap sonrası 42 kiloyu verebildiğini yazmıştı.

Bende kitap okumayı seven birisi olarak bu kitabı sipariş verdim. Kitap bana geldiğinde 48 saat içinde kitabı okudum. Bugüne kadar bahsedilen kilo verme yöntemlerinle uzaktan yakından bir alakası yoktu.  Kitabı okurken kendimi kitabın içinde buldum. Kitabın yazarı Nörobilim uzmanı Deniz Egece’ de daha önce kilolu olup 40 kilo vermiş olması beni daha da etkiledi.

Kitap bana doğru olduğuna inandığım ama yanlış düşüncelerimin fark etmemi sağladı. Masa başında çalıştığım için kilo aldığımı düşünüyordum. Uzmanların söylemlerinden; evde, ofiste ve alışverişte yapılan hareketlerin hareketten sayılmadığını, düzenli en az 20 dakika spor yapmam gerektiğini ve 20 dakika sonrası yağlarımı yakabileceğim gibi bilgilere inanmıştım. Birde masa başında çalıştığım için hareketsiz olduğumu düşünüyordum. İş sonrası spor salonuna gitmek, bir ölüm gibi geliyordu.

Kitapta da anlatıldığı gibi, yaptığım tüm hareketlerin birer enerji harcadığını, evde, ofiste, çarşıda,  pazarda yaptığım tüm hareketlerin birer egzersiz ve bedenim için devir daim olduğunu kabullendim. Beslenmek başkalarının istekleri için değil, bedenimin ihtiyacı olduğunda ihtiyacı kadar beslenmem gerektiğini fark ettirerek beslenmemin değişmesine sebep oldu. Çalıştığım ofiste masa başında çalışan ve o zayıf olan arkadaşlar vardı ki, onlarla iletişime geçerek nasıl düşündüklerini anlamaya çalıştım.

Düşüncelerimi doğru istikamete odaklamam gerektiğini anladım. Kilo problemimi çözecek olan düşüncelerimi değiştirdim.  Günlük yaptığım hareketlerin niyetlerini değiştirdim, hareket hakkındaki anlamlarını sevmeye ve fayda istikametine dönüştürdüm. Kitap neleri değiştirmem gerektiğinin farkında olmama neden oldu, beni doğru odakladı ve motive etti.

Toplamda 15 kiloyu iki ay içinde verdim, nasıl verdiğimi de bilemiyorum. Kilo ve yemeğe odaklanmadım, birden harekete odaklandım olanda oldu. Sürekli kiloya odaklanmak ve kilo vermeyi düşünmeyi bıraktığımda birden kilolarım gitti. Kitap mucize gibi herkese tavsiye ederim…

[/vc_column_text]

Ücretsiz Bilgi Alın

[/vc_column][/vc_row]