Adım Fatoş Canbolat, 41 yaşındayım, Konya’da yaşıyorum, ev hanımıyım ve bir oğlum var.

Birçok zayıflama metotlarını denedim, kilo problemimi diyet ve sporla olmayacağını anladım, hap ve ilaçlarla süreci ötelediğimi, sonuç olarak çözümün farklı bir şey olması gerektiğini düşünüyordum.

 

Yaşadıklarımı ve deneyimlerimi, öncelikle Deniz Egece’nin kitabı olan “Zayıflamada Son Söz’ü” okuyarak başladım. Kitabı okuyunca fikrim ve konu hakkında bilgim oldu, ilk değişim sürecime bu şekilde başladı. Kilonun psikosomatik bir hastalık olması, yani kişinin kendine has ve özel sorunlardan kaynaklanıyor olmasından dolayı, daha fazlasına ihtiyacım olduğunu fark ettim.

O yüzden Egece Sağlık ve Eğitim Merkezini aradım. Uygulamaları nasıl öğrenebileceğimi sordum, kamp eğitimlerinden bahsettiler, Konya’da oturuyor olmam ve çocuğumun okula gitmesi sebebiyle kampa gidebilme imkânım yoktu. Gelebilmemin zor olduğunu, başka bir alternatifleri olup olmadığını sordum, bana Online Eğitimden bahsettiler, evimden haftanın bir günü, internet ya da telefonla kişiye özel eğitim ve terapi alabileceğimi söylediler. 2 ay süren bu eğitimde 8 seans ve her senasın 60 dakika sürdüğünü öğrendim. Eğitim sonrasında da 3 ay ücretsiz destek alabileceğimi yani toplamda 5 ay bir süre bana cazip geldi.

 

Deniz Egece’nin Nörobilim Enstitüsünde eğittiği eğitmenlerinden eğitim alabileceğimi belirtiler. Eğitmenlerin de daha önce kilo problemleri olup, bu eğitimlerle kilo vermiş olması benim ikna olmama neden oldu. Eğitim sürecinde kilo almama sebep olan bilinçaltımdaki etkenlerin farkındalığı, sebebinin ortaya çıkması ve uygulamalarla değiştirebileceğimi öğrendim.

 

İlk defa hayatımda kendim için bir yatırım yapmaya karar verdim, ödememi yapıp eğitime başladım. İlk seansta anladım ki hayatımın büyük bölümünü mutfak ile tuvalet arasında geçirmişim. Hayatımın amacını kaybetmiş ve herkesi mutlu etmek için bedenimden vazgeçmişim.

Her duygumu yiyeceklerle ilişkilendirmişim, üzüntüden yemişim, mutluluktan yemişim, misafirlik yemişim, başkası darılmasın diye yemişim. Duygusal ve ruhsal açlığımın yerine yemek yiyerek bastırmışım. Harekete öcü gibi bakmışım, ev işlerini de yaptığımı hareketleri de hareketten saymamışım.

Eğitimlere başladığımda, ilk önce beslenme ve öğün algımı ve inançlarımı değiştirdim. Sahip olmak istediğim İdeal bedenimin model resmimi seçtim ve imajinasyon yaparak zihnimde bedenimi tasarlamayı öğrendim. Yıllar önce kilo almam neden olan inançlarımı ve kilo almama sebep olan kişileri fark ettim. Doğru olduğuna inandığım yanlışları tek tek değiştirmeye başladım.

Affetmenin ve yüzleşmenin özgürleşmem olduğunu gördüm. Hayatımdaki bana engel olan beni bağlayan zincirlerimi kırdım. Bu eğitim benim özgürlük yolumu açtı, şişman benin içinde yatan ideal bedende yaşamak isteyen kadının kimliğini buldum ve ortaya çıkartım.

 

Yıllarca diyet listeleri, ara öğünler ve hangi öğünde ne yiyeceğim düşünceleri ile yaşamışım. Hareketsizliğime kendi kendime birçok bahaneler üretmişim. Ben böyle daha iyiyim, beni beğenen böyle beğensin gibi kendi kendime yalanlarla sağlık ve güzelliğimi ötelemişim.

Online eğitim sürecinde ve şu ana kadar toplamda 30 kilo verdim ve bedenimde sarkma olmadı.  Beden, beslenme, hareket ile ilgili yıkıcı eski düşünce ve inançlarımdan kurtuldum. En önemlisi Obsesif yemek takıntımdan kurtuldum, yemeği düşünme yerine yaşamımda yapacak çok şeyin varlığını fark ettim. Artık yemek yemeği düşünmüyorum,  bedenim acıktığın da besleniyorum. Zihnimdeki gücü bedenimin sağlığına ve bakımına ayırdım. İstem dışı ve severek hareket ve egzersiz yapıyorum.

 

Özgürleştim ve ideal beden yolculuğum devam ediyor. Amacım zayıflamaktı fakat ben aldığım online eğitimle hayatımdaki bir çok sorunu da yanında çözdüm. Zihnimi ve bedenimle tanıştım, kendi kendime tedavi etmeyi öğrendim, kan şekerim normale döndü, migrenim ağrılarım bitti, bacak ve sırt ağrılarım geçti, neşe ve mutluluğum tekrardan kazandım, en önemlisi eşimle özel hayatım tekrardan canlandı.

Yaşadıklarımın her anı yüzde yüz gerçektir, başka insanlarında faydalanması için, kendi rızamla seminerlerinizde, üniversitelerde, haberlerde, sosyal medyada paylaşmanızı ve yayınlamanızı istiyorum.

 

Öncelikle Deniz Egece’ye ve yetiştirdiği tüm hocalara hayatıma böylesine dokunup değiştirme yolunu gösterdikleri için teşekkürü borç bilirim  üç Şükran ve iki Sevgi ve sunuyorum.

Fatoş Canbolat…

Ücretsiz Bilgi Alın