Ben İsmail Toprak, KÜTAHYA/ Tavşanlı’dan

   Her insanın hayatında bir dönüm noktası vardır, öncesi ve sonrası diye adlandırdığı, öncesinde ve sonrasında büyük farklılıkları bulduğu durumlar.  Benim hayatımdaki dönüm noktalarından birisi de Deniz Egece ve onun felsefesiyle tanışmak oldu. 

 Onun felsefesi ile tanışmam da kilo sorunu olan bir arkadaşın okumuş olduğu bu kitap ile oldu. Benim kilo sorunum vardı ama kilodan daha önemli yaşamsal sorunlarım da vardı.

 

Çünkü beyin tümörü ile mücadele ediyordum, 2015 yılında ameliyat olmuş,  akabinde kemoterapi, radyoterapi gibi zorlu süreçlerden geçmiştim. Herkes şunu diyordu morali, motivasyonu bozmamak lazım.  Ünlüler hep hayata tutundukları bir işte neşe kaynağını anlatırlar. Motivasyonlarını anlatırlar. İşte bu süreçte bende arkadaşımın bana vermiş olduğunu bu Deniz Egece ismi ile  bir kitap alıp bu felseyefle tanıştım. 

  Öyle bir süreç içinde idim ki, ne yesem, neler benim için sağlıklı, neler beni hasta ediyor diye düşünmek, saplantı haline gelmişti. Kan gruplarına göre beslenme diyetlerini bile denedim, kan grubum (orh-) buna göre kivi bile yiyemezdim. Şimdi geçmişi düşünüyorum da, kendime gülüyorum.

  Bilinçaltı denilen noktada insanın esas kendi kimliğiyle olan tanışıklığını burada bulmuş oldum. Kendimle  tanıştım diyebilirim. Telkinleri çok daha inandırıcı bir şekilde kendime yapabilmeyi bu metodda bulmuş oldum. Kilo sorunu olan insanların nasıl kendilerini onlarca kez zayıflatmayı başarsalar da yeniden eski hallerine döndüklerini Deniz Bey çok iyi bir şekilde anlatmış.

 

Bilinç altındaki öz benliği değişmediğinden ne kadar sıksalar da kilo sorunları yeniden karşılarına çıkıyordu. Bunun gibi ben de kendimi bu kanserle olan mücadelemde bilinç altımla hasta olduğum telkinleri ile değil, iyi telkinlerle yani hasta olmadığım telkinleriyle savaştım. En basit örneğini şöyle söyleyebilirim, bana sorulduğunda “kanserim” deme, “ben hasta değilim” de, hasta olmadığını söyle, şeklinde yardımcı oldular. İnsanlar bu değişiklikten etkilenirler dedi. Çünkü insanlar kanser isminden bile ürküyorlar, halbuki insanın yaşadığı bir süreçtir bu. 

  Bana yaşama sevincimi bilinçaltımda gelişmeyi ve bu bağlamda yaşamda kendime yön vermeyi sağlayan Deniz Bey’e çok teşekkür ederim.  Kendisi “Zayıflamada Son Söz” adlı eseri ile sadece kilo kontrolünde değil çok önemli bir yaşam koçluğunun da altında büyük bir imzası var.  Kendisine çok teşekkür ederim.  Bilinçaltımızı geliştirici nice eserlerini kendisinden bekliyorum.Tekrar kendisine 2 şükran ve bir sevgi gönderiyorum, çok teşekkür ederim.

Ücretsiz Bilgi Alın