Ben Hicran Qehremanov  Bakü de yaşıyorum. Kilo problemim askerden geldiktan sonra başladı ve devamında astım bronşit hastalığına yakalandım. Askere gitmeden önce 70 kilolardaydım. Sonrasında psikolojik sorunlar yaşadım zamanla kilo almaya başladım durum kontrolden çıkmıştı ve piskolojık anlamada çökmüştüm.

HABER İÇİN VİDEOYA TIKLA

130 kilo olduğum dönemde dışarı çıkmak olsun insanlarla konuşmak olsun yani bu durum sosyal hayatımı  kötü anlamda etkilenmişti. Hayattan kendimi soyutlamıştım adeta. İnsanların bakışları beni rahatsız ediyordu. Arkadaşlarım beni çağırdıklarında buna direnç gösteriyordum. Zor zamanlar geçiyordum.

Deniz hocanın “zayıflamada sonsöz” kıtabıyla karşılaşana kadar. İlk basta inanmadım bu olaya. Kitabla nasıl zayıflanır bu mümkün mü acaba diye çok düşündüm. Kitabı aldım ve okumaya başladım. Sonra  kendime zaman kaybı bu iş kitap okuyacam ve zayıflayacam gibisinden telkinlerde bulundum. Ümidimi yitirmeye başladım.

2 ay kadar bu şekilde devam etti. İnternet sitesinden araştırdım ve Aydan hanımla kontak kurdum konuştum uyguluyorum  kilo veremiyorum başaramıyorum dedim. Aydan hanım buna inanmam gerektiğini kendimi kısıtlamadan yiyip içebileceğime beni ikna etti. Ben yine inanmak istemedim ama İnşallah olur diyerekten sürece devam ettim. Sonrasında kendimi kitaba ve bu olaya odakladım ders çalışır gibi çalıştım yazdım çizdim benimsedim ve uygulamaya başladım.

Farkında olmadan edindiğim bilgilerin beynime işlediğini farkettim ve bir ay sonunda etkisini gördüm. Artık bi umudum vardı. Beslenmeye ve harekete olan inançlarım değimeye başlamıştı. İstediğimi yiyor ve içiyordum. Sosyal çevreme direnç göstermiyordum. Hayata dair bütün olumsuz düşüncelerim kaybolmaya başladı kendi özümü bulmaya başlamıştım. Artık Kitap olmazsa olmazımdı nereye gitsem yanımda götürüyordum baş ucu kitabım oldu. 4 ay sonunda kitaptan edindiğim bilgiler ışığında düşüncelerim değişmiş yemeye içmeye olan eski inançlarım kafamdan silinmişti. Astım hastalığımı bu sayede yenerek  üstümden büyük bir yük kalktı.

Bu metotla 38 kilo verdim artık ruhen ve bedenen hafifledim. Bu değerli eseri ve insanı herkese tavsiye ederim. İlk başta ümidim yoktu ama inandım ve başardım. Deniz Hocama Sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

 Hicran Qehremanov / AZERBAYCAN