Ben İsmail Toprak, KÜTAHYA/ Tavşanlı dan

Deniz bey ile zayıflamada son söz adlı kitabı ile tanıştım.Onun felsefesine ve düşüncelerine kilo sorunlarım ve sağlık sorunlarımın olduğu dönemde ki arayışlar içinde iken ulaştım.

Öyle bir süreç içinde idim ki, ne yesem, neler benim için sağlıklı, neler beni hasta ediyor diye düşünmek, saplantı haline gelmişti. Kan gruplarına göre beslenme diyetlerini bile denedim, kan grubum (orh-) buna göre kivi bile yiyemezdim. Şimdi geçmişi düşünüyorum da, kendime gülüyorum.       

Midemin yumruğum kadar olduğunu, acıkınca ne yersem yiyeyim yediklerimin tırnağa, saça, kasa enerji veren aracılar olduğunu öğrenince hayatım normale girdi. Artık düğünlerde yemek yiyebiliyor, doğum günlerinde pasta ikramını bile geri çevirmiyorum, eğer yemek için vücudum bana yiyebilirsin diyorsa yiyebiliyorum, kilo almadığım gibi insanlar içinde insanlardan bir insan olmanın haz ve mutluluğu bana daha büyük bir enerji veriyor.
Deniz bey ile tanıştıktan sonra çocuklarıma bana su vermelerini istemek yerine onlara artık çocuklar su içer misiniz diye sormaya başladım. Enerji dengelerim tümden değişti, akşam evde yemek hazır değilse hanımın kalbini kıracak kadar agresif olan ben yemek yoksa birlikte hazırlarız diyebilecek kadar acıkma konusunda kendimi yetiştirebildim.
Bilinç altı ile beni tanıştıran deniz beye 2 şükran ve 1 sevgi sunuyorum.

Paylaş

Yorum yaz

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı buraya girin