63 yıldır kum yiyen Hintli kadın…

Hindistan’ın Varanasi şehrinde yaşayan 78 yaşındaki Kusma Vati doktorları şaşkına çevirdi.

15 yaşından beri her gün düzenli olarak kum yediğini belirten Kusma Vati, bugüne kadar hiç doktora gitmemiş olmasının nedenini ise kumu yemesine bağladı.

Kendisini çok sağlıklı hissettiğini belirten Vati, bu yaşıma kadar hiçbir ciddi rahatsızlık yaşamadım. Kum beni güçlü tutuyor açıklamasında bulundu. Her gün yaklaşık 2 kg kumu tükettiğini söyleyen Kusma Vati, kumu yemekten zevk alıyorum. “Kum beni güçlü tutuyor”dedi.

Eğer sahilden getirdiğim kumu bitmiş ise evin duvarlarına ısırıyorum diye konuştu. Dişlerinin çok güçlü olduğunu da altını çizen Vati, dünyanın en sert taşına getirin onu bile sorunsuz şekilde ısırabilirim dedi. Uzun yaşamasının sırrının da kumu yemesi olduğunu belirti.


Başka bir Hintli kadında, Sudama Devi.

Sudam Devi, 92 yaşında, o da günde bir kilogram kumu yiyor. Zihinsel ve fiziksel mükemmel sağlıklı olduğunu belirtiler. Zihinsel ve fiziksel sağlıklı durumuna doktorlar bile şaşırıyorlar.

Yaşlı kadın, kumu yemenin kendisini sağlıklı tuttuğuna inanıyor.

“Yedi oğul ve üç kız dünyaya getirmiş. Ancak şimdi üç oğlum ve bir kızım var. Ailemde kimse kumu yemiyor. Benden daha erken ölen çocuklarım eğer kum yeselerdi şimdi yaşıyor olacaklardı dedi. Kumu yemek insan ömrünü uzatıyor. Ben 93 yaşındayım ve uzun yaşamamın sırrını kumu yememe borçluyum dedi…. Çocuklarının kendisinden daha erken yaşta ölmelerinin sebebinin kumu yemedikleri olduğunun altını çizdi.


Evlilikten önce babam ve ağabeyim bana kum düzenlerdi.. Evlendikten sonra kocam “Krishan Kumar” benim için kum düzenlemeye başladı. Kocamın evinde ilk kez geldiğimde herkes bir gelinin kum yediğini görünce şaşırırdı dedi…

Yorumu ve ne anlatılmak istenilen mesajı size bırakıyorum. Niyet, inanç ve algının gücünü ve etkisini daha iyi anlamanız için yazılarımı, sohbetlerimi kitaplarımı ya da videolarımı izleminizi tavsiye ederim.

“Ne yediğin değil, ne kadar yediğin önemlidir! Ne yediğin değil, yedikleriniz hakkındaki niyetiniz, algınız ve inandıklarınız önemlidir.”

Türkiye’de kum yiyen kadınlar

Bu köyün kadınları 20 yıldır kumu yiyorlar. Bir kamyon dolusu kumu yediler halen bağımlıklarından kurtulamadılar. Köyün kadınlarının eşleri bu konuda çok rahatsız. Erkekler kadınlar kumu yemesin diye kum ocağına tel örgü ile cevirmişler ve üzerine kilit takmışlar. Ama kadınlar kiliti kırmış ve yemeğe devam etmişler.

Bazıları çikolata, bazıları alkol, bazılarıda ekmek bağımlısıdır. Bu köyün kadınlarda kum yeme bağımlısı. Kansızlığa iyi geldiğini inanana kadınalar, bir kamyon kum tüketmişler. Vücutlarının istediğini iddia eden kadınlar, aslında inandıkları hikayeyi yediklerinin farkında bile değiller.

Tüm bağımlılıklarda olduğu gibi, alışkanlıklarının devamlılığını sürdürmenin temelinde maddenin kendisi değil, maddeye olan algı, inanç, anlam, hikaye  ya da modelleme neden olmaktadır.

Çerez gibi toprak yiyen Türklerin videosunu izleyebilirsiniz.

Dikkat !!! Bu haber sonra sakın kumu yemeyiniz!!! Keramet kumda değil, kişinin algısı, niyeti ve inançlarından kaynaklanıyor.