Zayıflamak isterken canından oldu: Mide Ameliyatı sonrası (1 Ay) öldü


Zayıflamak isterken canından oldu: Ameliyattan 1 ay sonra öldü

Muğla’da kilo vermek için tüp mide ameliyatı olan oto kaporta ustası Mustafa Lüleci (29), operasyondan (mide ameliyatı) 1 ay sonra yaşamını yitirdi.

Aşırı kilolarından rahatsız olan Mustafa Lüleci, Balıkesir Devlet Hastanesi’ne başvurdu. 150 kilo olan Lüleci’ye, tetkiklerinin ardından geçen ay tüp mide ameliyatı yapıldı. Ameliyat sonrası Muğla’ya dönen ve evinde dinlenmeye başlayan Mustafa Lüleci, cuma günü aniden rahatsızlandı ve ailesi tarafından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

 

ENFEKSİYON OLUŞTU

Bekar olduğu öğrenilen Lüleci dün öğle saatlerinde tedavi gördüğü hastanenin yoğun bakım servisinde yaşamını yitirdi. Mustafa Lüleci’nin midesinde enfeksiyon oluştuğu öğrenildi.

Deniz Egece’nin Haber Hakkındaki Yorumu:

Mide ameliyatları doğal bir amaliyat değildir. Elbette cerrahi müdahaleler gerekiyorsa, hastalıklar söz konusuysa kişinin yaşamını tehdit ediyorsa, cerrahi müdahale olması gereken bir durumdur ve doğrudur. Fakat kişinin imajı, görüntüsü, güzelliği yada kilo problemim zamanla artarsa daha da zorlanırım yada hastalıklara neden olabilir gibi korkularsa, kilo sorunu ameliyatsız olarak farklı yöntemlerle çözümlenebilinir. Kilolarından kurtularak, yaşamında farklı güzellikleri yaşamak isteyenler, evlenmek isteyenler, çocuklarına doğru model olmak isteyenler, henüz bir sağlık tehdidi içermeyen ama kilolarından yorulmuş, bıkmış ve kurtulma fikri olanlarsa, öncelik olarak mide ameliyatlarından kaçınmalıdır.

Çünkü şişmanlık bir zihinsel problemdir ve çözümü de zihinseldir. Kişi kendisi bu problemi zihinsel olarak aşamıyorsa, zihinsel alanlarda çözümler üreten profesyonel kurum ve kuruluşlardan destek alarak aşabilir.

Ameliyat en son verilmesi gereken bir çözüm olmalıdır. Kişinin kiloları henüz sağlığını tehdit etmiyorsa mutlaka ama mutlaka zihinsel çözüm üretecek noktalarda çözümler aranmalıdır. Çünkü kilo zihinsel bir sorundur ve çözümü de zihinseldir. Herkes kendine 6 ay 12 ay (bu kilo orantıları ile eşdeğerdir) bir sene iki sene ayırarak bunu kafasında oturtabilir. Yani enerji almayı ve enerji tüketmeyi küçük adımlarla başlayarak zaman içerisinde bedenin de bu kilolardan arınarak kişi zihinsel olarak bunu kalıcı çözebilir. Zaten mide ameliyatları veya kelepçe gibi kavramlar aslında mideyi küçültmek yerine, midenin hacmini daraltmak anlayışı söz konusu. Mide hacmini küçültmek yerine (musluğa kelepçe takmak yerine) musluğun vanasını kısılabilir.

Kişi zihinde beslenme miktarını ve hareket miktarını oturtabilir bu zor bir çalışma değildir o yüzden ameliyatlara gerek yoktur, ameliyat sonraki aşamadır, doktor kararı olmalıdır, doktorun kararı da hayati meseleler noktasında olmalıdır. Güzellik için bu ameliyatlar bence çok olumsuz, yan etkileri çok fazla olan psikolojik yan etkileri de aynı zamanda mevcut olan bir yöntemdir. Aynı zamanda bu tarz kilo verildiğinde vücutta cilt sarkmaları kaçınılmazdır, o yüzden Mustafalar ölmesin veya Mustafalar psikolojik sorunlar yaşamasın. Mustafalar’ın daha sağlıklı olabilmeleri için zihinsel değişimlere destek vermeleri gerektiğine inanıyorum