Suçlu bilinçaltındaki kilo aldıran bilgilerdir,

ama idam edilen günahsız midedir…

Mide ameliyatları, Avrupa 150 – 200 Kilonun üzerinde, çözümsüz kalınmış kişilere yapılan bir uygulamadır. Ülkemizde 70-80 kilolara bile mide ameliyatı yapan kişiler mevcuttur.

Anlayamadığım şey ise suçlu mide değilken, neden mideye suçlayarak onu başkalaştırıyoruz. Mide verileni öğütür… Midenin hiçbir suçu yoktur… Mideye ne verirsen onu öğütür. Mideye bilgileri ile emir ve komut veren bilinçaltıdır. Tüm metabolizmayı yöneten bilinçaltıdır. Mideyi başkalaştırmak, cahilce ve ilkel bir durumdur. Cahillik ve parasızlık başka sorunlara yol açıyor.

Fazla kilolar hastalık değil, bir psikosomatik sorundur. Alkol, sigara, uyuşturucu gibi bir madde bağımlılığı ve hareketsiz algısından kaynaklanır. Şişmanlığın ya da obezite’nin %100 çözümü vardır. Çözülmeyecek bir sorun değildir.

O zaman, sigara, alkol ya da uyuşturucu kullananların da ağızlarını daraltalım,  dillerinin tat alma yetisini ameliyat edelim. Komik değil mi? Mideyi ameliyat etmek eş değerde bir durumdur.

Devletin asli görevi nedir? Vatandaşının yaşamanı her şartlarda devam etmesine destek olmaktır. Mide ameliyatları, intihar etmek gibi eş değerde bir durumdur. Avrupa’da 40 sene yatalak olup, sadece başını oynatan insanlar, intihar etmek isteseler bile mahkemelerden izin çıkmaz. Engelli olanların çektiği acılar ile kilolarla çektikleri acılar aynı sorunlar değildir. Üstelik fazla kilolardan kurtulmanın çözümü kesinlikle vardır..

Mide bedenin demirbaşıdır, sağlıklı demir başları ameliyat etmek bir tıb olmamalıdır. Tıp sağlıksız organları tedavi etmesi gereken bir alandır. Cerrahi müdahale yüz yılımızın bulduğu en önemli gelişmedir. Atomun parçalanması gibi, Einstein “atom bombası yapılsın diye atomu parçalanamdım ” demiştir. Cerrahi müdahaleler hayat kurtarmak için olmalıdır, hayat almak için değildir.

Şişmanlık hastalık değildir, doğru olduğuna inanılan yanlış inançların ürettiği bir sonuçtur. Çözümü de inanç biligilerini değiştirerek eğitmektir. Bu kadar basit ve netdir…

Ayrıca mide ameliyatları kalıcı çözümde değildir. Olumsuz yan etkileri saymakla bitmez, ameliyat çok başarılı olsa da, birçok psikolojik farklı sorunları ortay çıkartır. Diyelim ki süper sorunsuz bir ameliyat olsun, eğer kişinin inanç bilgileri değişmedi ise %100 kiloları geri alacaktır.

Zayıfladıktan sonra tekrar kilo almamanın tek bir çözümü vardır, inançlarınızı değiştirmektir.

Deniz Egece…ş2s