Çocukluğumda yaşadığım kaza travması sonrasında hep kilo sorunum oldu. Bazen ‘yapamazsın’ dedikleri için bazen ilgi çekmek, güzel görünmek için çok sıkı diyetler, ilaçlar kullanarak hatta günlerce aç kalarak ciddi kilolar verdim. Tabi süreç bitince hepsini hatta fazlasını geri aldım. Bu döngüyü 4-5 defa yaşayınca sorunun artık rakamsal bir konu değil bilincimle ilgili olduğunu anladım. Ben değişmediğim sürece kilo verecek ve süreç sonunda geri alacaktım. Yine yüksek kiloya ulaştığım dönemde yeni bir zayıflama yöntemi ararken karşıma çıkan Deniz Egece’ nin sayfasını inceledim. Bir de bu yöntemi deneyelim dedim kendimce. Hatta dürüst olmak gerekirse aynı yollardan geçeceğimi düşündüğüm için bir-iki hafta aramayı erteledim. Okuduğum yorumlardan da etkilenerek ‘ hadi değişim başlasın ‘ bir cesaret anında aradım ve Aslı Hanım’la tanıştım. Bilgilendirildikten sonra artık daha heyecanlıydım sonrasında online eğitim sürecinde her zaman yanımda olan destek olan Neşe Hanım ile tanıştım. İnsanların hayatlarında bazı dönüm noktaları vardır ya işte benim dönüm noktalarımdan biri o gündü. Kilomun getirdiği o karamsarlık bulutları seanslarda bir bir kayboldu.

Artık sorunun kaynağını buluyor ve onu çözüyorum. Daha güçlü ve daha heyecan doluyum artık. Her seansa kendimi keşfetmenin heyecanı ve mutlulukla başlıyorum. Neşe Hanım’ın enerjisi verdiği güven ve huzurla süreç o kadar eğlenceli ilerliyor ki içimden bir çocuk adeta heyecanla el çırpıp zıplıyor. İlk defa kendimi hiç sınırlamadan, baskı altında hissetmeden kilo veriyorum psikolojik nedenleri çözüyorum ve her geçen gün enerjim artıyor. Hatta öğrendiklerimi anlattığım annem bile kilo veriyor. Yaydığım enerji yükseldiği için arkadaşlarım, ailem ve sevgilimle daha huzurlu ve güzel bir iletişimim var.
Hayatıma sihirli değneği ile dokunan bir peri misali giren Neşe Hanım’ a çok teşekkür ediyorum. Dilerim ki benim gibi duygu karmaşasında boğulup çözümü yemek yiyerek ve hareketsiz kalarak geçiren birçok kişiye ulaşırsınız .
Enerjimin arttığını , umudumun arttığını, ideal bedenime daha hızlı ulaşacağımı biliyorum.
Tüm kalbimle sevgi saygımı gönderiyorum.

Sultan ACUN
Öğretim Görevlisi