Merhabalar, ben Mehibe AÇIKGÖZ…

6 yıl önce annemi kaybettim ve içime kapandım; bir sürü doktorlar, ilaçlar… Usanmıştım. Gittikçe daha da içime kapanıyordum ve kimseyi görmek istemiyor, odamdan dahi çıkmak istemiyordum. Eşim ve çocuklarım dahi, hiçbir şey gözüme görünmüyordu.

 

Yedi ay önce, yani, Nisan ayında Vildan Hercai hanımla tanıştım; sağ olsun, bana yardımı çok oldu. Kendi geçirdiği süreçleri anlattı ve beni etkiledi. Deniz EGECE Online Eğitimi’ni almamı ve aldıktan sonra bambaşka biri olacağımı söyledi. Etkilenmiştim ama yapabilir miyim diye düşünüyordum.

Eşim ve çocuklarım da ‘bir dene, ne kaybedersin’ sözleriyle beni ikna etti. Eğitim almaya karar verdim. İşte, o anda, bir melekle tanıştım; Mügeciğim, canım benim, gün geçtikçe ılımlı kişiliğiyle beni çok etkiledi. Beni bambaşka insan yaptı eğitim sürecinde benimle her hafta birebir ilgilendi ve hâlâ ilgileniyor. Whatsapp grubuna beni dâhil etti. Orada yeni arkadaşlar edindim. Yardımları çok oldu. Birbirimize büyük destek olduk ve Mügeciğim, canım, o bana bir sihirli değnek değdirdi. Ve beni bambaşka bir insan yaptı; kişiliğimi ve benliğime kavuşmamı sağladı.

 

Önce hastalığımı yok etti sonra bedenimi ince ince işlememe yardımcı oldu; çok mutluyum ve huzurluyum.

58 bedenden 44 bedene geldim ve yola devam. Mügeciğim her zaman yanımda oldu ve oluyor; o benim meleğim, ondan hiç ayrılamam.

İyi bir arkadaş, dost ve uzman; benim mucize meleğim.

Daha devam, hedefim 40 beden.

En büyük hayalim Deniz Hoca’mın kampına katılmak.

Onlara, teker teker, şükür çok ediyorum; öncelikle Vildan hanıma, Mügeme ve Deniz Hoca’ma sevgimi ve şükranlarımı sunuyorum.

Misafirlerim gitmeye devam ediyor, yola devam. Mügem, balım; iyi niyetli, güzel kalpli Whatsapp arkadaşlarım her gün güzel enerjisiyle bana ışık saçıyorlar.

Tüm emeği geçen herkese Şükran ve Sevgilerimi gönderiyorum…

Mehibe Açıkgöz, 07 Aralık 2018

Not: Kendi rızasıyla göndermiş olduğu fotoğraflarında ve mesajında, mesajın anlamıda değişiklik yapılmadan düzenlenerek yayımlanmıştır.

Ücretsiz Bilgi Alın