“Öncelikle, kendi değerimin artık farkındayım. Ben çok değerliyim!” ifadelerini kullanan İnci hanım, kendisini yeni doğmuş bir bebeğe benzetti. Ayrıca, İnci hanım, bize bu mesajı yazarken çok heyecanlı olduğunu belirtti.

İNCELME BAŞARI HİKAYESİ

MERHABALAR BEN İNCİ 🙂 

Evli ve pırlanta gibi 3 çocuğumun annesiyim. Yurt dışında yasıyorum.

Kilo problemim uzun yıllardır vardı aslında. Aşırı kilolu hiçbir zaman olmadım ama fazlalıklarım beni hep rahatsız ediyordu. Bu sorunumu çözmek için çok şey denedim: İlaçlar, çaylar; Bitkisel olan her şeyi… Bunlarla her seferinde kiloyu veriyordum zorlanarak, stresler yaşayarak ama çok kısa sürede verdiğimin iki katını hiç anlamadan alıyordum. Sonra, bir gün İnternet’te dolaşırken Deniz Egece’nin sayfasına denk geldim; yazdıklarını okudum, o an ilgimi çok çekti. Deniz Egece’nin kurumunu aramak için çok düşündüm ve sonunda aramaya karar verdim. Hüsniye Hanımla tanıştım, kendisi bana yardımcı oldu. Kitabı ve dinleme cihazını alıp hemen başladım kitabı okumaya ve cihazı dinlemeye. Çok kısa bir sürede (bir ay) bende bir şeyler değişmeye başladı, bunun çok net farkındaydım; her şey çok çok iyi gidiyordu derken  o sırada hayatımda sıkça tekrarlanan bazı sağlık problemlerim ortaya çıktı: Bacağımdan ameliyat oldum; bu ameliyatım, sürecimi biraz aksattı diyebilirim. Daha sonra bedensel olarak iyileştim ve dinlemeye devam ettim.

 

İyileştim çok şükür ve daha fazlasına ihtiyacım olduğunu anladım. Hüsniye hanım, özel durumlarımdan dolayı online eğitime ihtiyacım olduğunu belirtti ve eğitime başvurma kararını almam uzun sürdü ancak sonunda karar verdim. Hüsniye hanım beni Sevgi hanıma yönlendirdi ve Sevgi hanımla tanıştım. Sevgi hanımla ilk konuştuğumuzda Sevgi hanımın sesi bana huzur verdi ama hemen karar vermedim, yine ilk başta olduğu gibi; hayatım adına, bedenim adına, sağlığım adına, zaman kaybettim. Ve sonunda kararımı vererek Sevgi hanımla online eğitime başladım. Her şey çok iyi başladı yolunda gidiyordu ve çok güzeldi. Sanki yıllardır bir uykudaydım ve yeni ‘uyanmış!’ gibi hissediyordum kendimi. Hayatımda bu süreçle birlikte her şey değişmeye başladı! Artık, ben, her şeyin farkında olmaya başladım; sanki gözümün önündeki perde kalkmıştı diyebilirim.

Ben, ben olmayı öğrendim. Kendime değer vermeye başladım; bedenimi sevmeye, değerli olduğumun farkında olmaya…

Yıllarca kendime, bedenime eziyet etmiştim, bunu fark ettim. Ben, kilo vermek için, online eğitime başladım ama şunu öğrendim ki kilo yediklerimizle ilgili değilmiş; bilincimize öğretilmiş yanlış öğretiler yüzünden bu hale gelmişim hayatımda, bunu görmeye başladım.

 

Kilonun ne kadar yediğimiz değil; ne kadar miktarda yediğimin önemli olduğunu, ne kadar hareket ettiğimin önemli olduğunu, doğru miktarda yenilen her şeyin bana şifa olacağını; miktarın artıkça en yararlı yiyeceğin bile bedenimde zehir etkisi yapacağını öğrendim, deneyimledim ve sonuçlarını aldım. 

Kısacası: Hayata bakış açım, düşüncelerim, davranışlarım doğru bilinci kendime katmam ile tamamen değişti ve bunların sonucunda yepyeni bir ‘ben olmaya’ başladım. ‘İçimdeki ben’i keşfetmeye başladım. Bunun için çok mutluyum 🙂 

Artık hayatımdaki her şeyin farkındayım ve bunun sonucunda kilo fazlalığım (misafirlerim) da gitmişti çünkü onlar bana ait değildi, benim bir tek gerçeğim vardı: İdeal bedenim. Son hatırladığım: 40 beden olmuştum, belki biraz daha fazla… Şu an ise 36 Bedenim; 36 bedenin güzelliklerini ve sağlıklı olma halini yaşıyorum. Allah’ım şükürler olsun!

Bu yolculuğa kilo vermek amacıyla çıkmıştım ama artık çok farklı amaçlarım var benim. Size ne kadar teşekkür etsem azdır Sevgi hanım! Bu yolculukta beni hiçbir zaman yalnız bırakmadınız; her zaman desteğinizi sundunuz, her zaman yanımdaydınız,  desteğinizi her zaman her an hissettirdiniz, uzaktaydınız ama benim için hep yanımdaydınız. Size sonsuz teşekkür ediyorum.

 

Daha iyisini yaptıkça daha da iyisini daha da iyisini yapabileceğimi artık hissedebiliyorum. İnsan bir şeyi yapabildikçe anlıyor ki sen de yapabiliyorsun! Yapamam diye bir şey yok artık bunu çok iyi biliyorum.

Eskiden İnci; robot gibi yaşayan yani yaşamayan, nefes aldığının bile farkında olmayan, hiçbir şeyin farkında olmadan yaşayan biriydi. Kendisi için bir şeyler yapmaya enerjisi yoktu, kendine zaman ayırmayı hiç başaramayandı. Kısacası yaşadığının bile farkında olmayan biriydi. Kendini sevmeyen, kendine değer vermeyen, hep önceliği başkaları olan, kendisi için öncelikleri olmayan bir nevi kurulmuş bir robot gibiydi.

İnci şimdi: Öncelikle, kendi değerimin artık farkındayım. Ben çok değerliyim! Bunu biliyorum. Kendi önceliklerim var benim şükürler olsun, Kendim için bir şeyler yapmayı örgendim, kendi seçimlerimi yapabilmeyi, karar vermeyi, bedenimi sevmeyi, kendimi sevmeyi, başkalarının bana hiçbir şey yapamayacağını; kendime, iyiliği de kötülüğü de, sadece ben kendime verebileceğimi ve hayattaki seçimlerimin bir sonucu olduğunu  öğrendim. Kısacası şöyle söyleyeyim: Yeniden doğdum! Tıpkı yeni doğmuş bir bebek gibi… Yepyeni bir pencere açıldı hayatımda her şeyi yeniden yazmak yaşamak için ve bu beni çok mutlu ediyor hayata karsı heyecanlarım güçlendiriyor. Sizi tanıdığım için kendimi çok şanslı hissediyorum! Sizi çok seviyorum iki şükrümü ve bir sevgimi gönderiyorum…

 

Yolculuğum daha bitmedi; artık ideal bedenimde yaşayacağım bir hayatım var benim ve bu çok güzel bir duygu. İdeal bedenimle birlikte daha fazla ideallerim var benim, artık hayallerim var benim ve bunları yazarken çok heyecanlıyım. Çünkü bu yolculukta çok şey yaşadım; aksaklıklar, sağlık problemleri daha neler neler artık… Biliyorum ki bunlar benim bilinçaltım bana yaptığı engellerdi, görebiliyordum ama ben hepsini sizin sayenizde aştım şükürler olsun Sevgi hanım.

Artık ben mutluyum, sağlıklıyım, huzur içindeyim ve bu duygularla ideallerimi, hayallerimi yerine getirmek için daha çok yolculuk yapacağım  KENDİME GÜVENİYORUM…

En başta Deniz Egece’ye sonra Hüsniye hanıma ve uzmanım olan Sevgi hanıma sonsuz şükürlerimi ve sevgimi gönderiyorum!

SİZİ ÇOK SEVİYORUM İYİ Kİ SİZİ TANIMIŞIM!

İNCİ HANIM

NOT: İnci hanımın özel ve iş hayatından dolayı ismi gerçek olmayıp fotoğraflarında yüzü kullanılmamıştır. Kendisinin bize gönderdiği metin, anlam değişikliğine uğramadan, düzeltilerek sizlerle paylaşılmıştır.

Ücretsiz Bilgi Alın