Merhaba ben Hatice Emiral. Deniz Egece hocam ve Neşe Hocama selamlar. İlk önce hayatıma bir şekilde dahil olup girdiğiniz için şükürler olsun, sizi tanıdığım için çok mutluyum. Sizin sayenizde panik atağımı yendim.

Çok mutsuz olduğum bir anda uykusuz bir gecede anketinize katıldım. Oğlumu askere göndermişim, 90 kiloyum, şeker, tansiyon, karaciğerde yağlanma var, panik atak geçiriyorum, insanlara kırgınım, üzgünüm, kayınvalidem rahatsız, korona var, geceleri yarım saatte bir uyanıyorum, sürekli atıştırıyorum, öfkeliyim, konuşmuyorum, bağırıyorum, mutsuzum.

Bir gün telefon çaldı yetişemedim. Sağlıklı saklama kapları sattığım için müşterilerimden birisi arıyor zannettim. Geri aradığımda genç bir delikanlı (adını unuttum) anketi doldurduğum için Deniz Egece Enstitüsünden aradığını söyledi. Biraz konuşup bilgi verdi. Düşüneceğimi söyleyip telefonu kapattım. Araştırmaya başladım, Deniz beyin söyleşilerini dinledim, programlarını izledim. Araştırmalardan sonra tekrar Whatsapp hattına mesaj bıraktım. Aslı hanım aradı, 3 aylık eğitim programına katılabileceğimi söyledi. İnanmaya başladım. Eşime anlattım.

 

“Eşime anlattım”

Eşimle 28 yıllık evliliğimiz boyunca hiç ortak karar almamışız. Bulaşık makinasını gereksiz görmüş ben almışım, televizyonu gereksiz görmüş ben almışım. Her şeyi gereksiz görmüş ben almışım. Bunların 2-3 ay taksit ödedikten sonra gerisini kendi öder sonra da iyi ki almışsın derdi. Bir mucize oldu. Bu programı kabul etti. Ben şok olmuştum, çünkü para çöpe gidebilirdi. Bilmiyorduk. Bende ki şaşkınlığı asla tahmin edemezsiniz. İlk defa kendim için istediğim bir şeyi eşim hemen kabul etti. Sonra Neşe hanım beni aradı. O günü hiç unutmayacağım. Benim için dönüm noktası oldunuz, size ne kadar ihtiyacım varmış, iyi ki varsınız. İyi ki hayatım sizinle kesişti. İlk önce ruhuma iyi geldiniz sonra bana ve bedenime.
Kendimi ne kadar değersiz hissediyordum. Kendime neler yapmıştım. Neşe hoca ile eğitimlerimiz sayesinde, ilk önce kendime değer vermeye başladım, anlasınlar yada anlamasınlar kendimi ifade etmeye başladım. Kendimin farkına vardım. Farkımın farkına vardım. Çok çok teşekkürler Neşe hanım.

Meğer önceden kendime, ruhuma, bedenime çok zarar vermişim. 4 aydır hiç panik atak geçirmedim. Çok şükür. İnşallah rahatsızlıklarımdan da kurtulacağım, şekerimi, tansiyonumu, karaciğer yağlanmamı düşüreceğim Allah’ın izniyle.

Affetmeyi, odaklanmayı öğrenmeye çalışıyorum. Daha yolun başındayım. Emeği geçen herkese iki şükran bir sevgi gönderiyorum. İyi ki varsınız.

52 bedenden 46 bedene

90 kilodan 78 kiloya

Not : Uyku düzenim harika, atıştırmalıklar, panik ataklar, bağırmalar, sinir, stres yok.
Yürüyüş , kendine güven, huzur, sakinlik, mutluluk, neşe var. Sağlıkta olacak inşallah. Teşekkürler Deniz bey, Neşe hanım. En kısa sürede yüz yüze görüşmek dileğiyle 2 şükran 1 sevgi.

Ücretsiz Bilgi Alın