PSİKOSOMATİK HASTALIKLARIN

OLUŞUMU VE ÇÖZÜMÜ !

https://www.youtube.com/watch?v=QGabF01m71s

MAKALEYİ OKUYUNUZ VE VİDEOYU MUTLAKA İZLEYİNİZ

KENDİ KENDİNE TEDAVİ 

Bilgi, algı, düşünce, niyet, inanç ve duyguların, bedende ürettiği hastalıklardır. Algımız ve anladığımız bilgimizi oluşturur, bilgilerimiz düşünce, niye ve inançlarımızı oluşturur. Bunlarda duygu üretirler ve duygularımız nöro kimyasal tepkimelere yola açarak hücrelerimizi etkileyerek, hücrenin çalışma yapısını bozar ya da destekler. Bilgilerimizden dolayı oluşan hastalıklara psikosomatik hastalıklar diyoruz.

Bir çok bilimsel, sağlık kurum ve kuruluşları tarafından yapılan açıklamalar göre hastalıkların %75’den daha fazlası psikosomatik hastalıktır. Bazı uzman ve kurumlar ise bu oranın %90 olduğunu söylemektedirler.

Psikosomatik hastalıklar başlıca şunlardır;

Diyabet, kalp krizi, obezite, alerji, kanser, mide ağrıları, baş ağrıları, migren. Hipertansiyon (kan basıncı yüksekliği), hipotansiyon (kan basıncı düşüklüğü), koroner (kalbi besleyen) damar hastalığı, migren. Mide ve duodenum (oniki parmak barsağı) ülseri, ülseratif kolit (kalınbarsak iltihabı), sinirsel kusmalar, sinirsel kabızlık, irritabl (hassas) barsak sendromu, enkoprezis (dışkı kaçırma). Endokrin (iç salgı bezleri) sistem ile ilgili olanlar. Diabetes mellitus (şeker hastalığı), guatr ve hipertiroidi (tiroid bezinin aşırı çalışması), aşırı şişmanlık, yeme bozuklukları (anoreksiya nervoza ve bulimia nevroza). Adet düzensizlikleri, cinsel işlev bozuklukları, yalancı gebelik, enürezis (idrar kaçırma), infertilite (kısırlık). Eklem ağrıları, romatoid artrit, egzema, ürtiker, kaşıntı, psöriazis (sedef hastalığı), verruca vulgaris (siğil.)

Yukarıda bulunan hastalıkları, kendi kendimize hiçbir ilaç kullanmadan düşünce molası teknikleri ile bilgilerimizi değiştirerek tedavi edebilme yetisine ve imkanına sahibiz.

Kendi bilincinin ve bedenini çalışma prensiplerini eğitim alarak, bedenine nasıl yaklaşacağını öğrenerek kendi kendine tedavi edebilirsin. Bu aynı zamanda daha kalıcı sonuçların olmasına sebep olmaktadır.

Yaptığım Zayıflama kamplarında bunun temel bilgilerini ve uygulama yaklaşımlarını öğretmekteyim. Psikosomatik hastalıkların tedavisi, kişinin kendi bilincini ve bedenini çalışma prensiplerini öğrenerek ve tanıyarak mümkündür.

Psikosomatik hastalıklar inanç ve algıladıklarının süreç içinde ortay çıkartığı hastalıklardır. Kişi kendi bilincini ve sahip olduğu bilgisinin farkındalığını kazanıp, değiştirdiğinde hastalığınıda tedavi etmiş olmaktadır. Bu bilgiler kişinin bedeninde bulunmaktadır. Kişi aldığı eğitimle kendi bedeninde aktif olan bilgi, enerji ve madde yapısını daha iyi yöneterek kendini şifalandırabilmektedir.

VİDEOYU MUTLAKA İZLEYİNİZ!!!

Deniz Egece..ş2s