Kişinin bilinci kargaşa bilgilerle doluysa, yapmak istediği her hangi bir şey için harekete geçmekten zorlanır. Yapmak istedikleri ve hedefleri bugüne ve geleceğe aittir, fakat kişi düşünceleriyle geçmişi ile meşguldür.

Nedir bu kaos bilgiler? Geçmişte yaşanılmış ama halen kafayı meşkul eden bu bilgiler; yıkıcı duygular, yanıltıcı, negatif, problem, direnç, öteleyen, korkutan, engel olan, odak bozan, motivasyonu düşüren, soru işareti olarak açık kalmış cevapları bulunmamış, geçmişten gelen ceset ve çöp bilgilerdir.

Beyin çöp kutusuna dönüşmüş olmasından dolayı, kişinin düşünceleri sürekli bunlarla meşguldür, geçmişe takılı kalmış ve cevapları arayarak çözmeye çalışmaktadır. Ya da zayıflama sürecinin önünde engel olan, korkular, bahaneler ve ötelemelere neden olan bilgilerdir. Oysaki kişinin yapmak istedikleri, anda ve gelecektedir. Kişin geçmişiyle meşgul olmasından dolayı yapmak istediklerine odaklanamaz ve bir türlü harekete geçemez.

Bilinçalındaki bu kaosa neden olan bilgiler etkisizleştirilmeden, kişi geleceği için harekete geçemez. Ne yapılmalıdır? Kişinin zayıflama sürecindeki yapacaklarına engel olan kaos bilgiler mutlak yüzleşerek ya da affederek etkisizleştirilmelidir. Sonrasında kişi dingin bir bilince sahip olarak yeni bilgilerin girmesine yer açmış olur. 

Deniz Egece

Paylaş

1 YORUM

Yorum yaz

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı buraya girin