Öncelikle tüm Deniz Egece ekibine beni motive edici konuşmaları ile sistemle tanıştıran Fatoş hanıma, destekleri ile psikolog Berivan hanıma ve her hafta seanslarıyla beni dinleyen, beni benle tanıştıran Neşe hanıma çok ama çok teşekkür ederim.

Yolculuğum sanırım diğer danışanlarınızdan farklı değildi. Herkes gibi amacım zihnimi diyet döngüsünden özgürleştirmekti. Çünkü artık “kibrit kutusu şeklindeki” kalıplardan hem bıkmış hem de işe yaramadığını görmüştüm. Çünkü bunlar bizim öz bilgimize aykırı olan bilgilerdi. Bu sebeple işe yaramıyorlardı. Tabiki ben bunu Deniz Egece’yi dinledikçe, Neşe hocanın seanslarıyla farkına vardım. Bu durumdan kurtulduğumu ilk kez işe giderken artık kendime özel kahvaltı hazırlamak zorunda kalmadığımda farkettim. Çünkü bu sistemde her şeyi yumruk miktarında iki saat ara ile yiyebiliyordum. Yani yasak yoktu. Bu yüzden de zihnimde hiçbir direnç oluşturmadım. Bu zaten başlı başına bir özgürlüktü. Spor her zaman hayatımda idi ama ben bunu görev haline getirmiştim ve yapamadığımda bu bana suçluluk hissettiriyordu. Deniz Egece ile spor yerine “hareket” olgusu hayatıma girdi ve ben hayatımda hiç olmadığım kadar enerji doluydum ve hareketli günler başlamıştı.

Hem spora hem yiyeceğe odaklanıp insan neden ideal bedende olamaz anlayamıyordum. Ama Deniz Egece’yi dinledikçe anladım ki beslenme sorunu bir irade değil bir davranış bozukluğudur. Zaten durum böyle olunca beslenme olayının kötü bir şey olmadığını anlayarak sisteme iyi bir giriş yapmış oluyorsun. Gerisi zaten hem online eğitimler hem işitsel ve görsel telkinler ile hem de bire bir uzmanlarla görüşerek büyük destek alıyor ve problemlerinize çözüm buluyorsunuz. Ayrıca uzmanlar her ihtiyacınız olduğu anda size yardımcı oluyor ve destek oluyorlar.

Neşe hanımın bana baştan söylediği gibi bu aslında benim kendime yaptığım bir yolculuktu ve ben bu yolculuktan çok keyif aldım. Peki ben bu yolculukta ne öğrendim;

  • Kendi kullandığım kelimeleri okuyup ego bilgilerime ulaşmayı.
  • Çocuklukta taşıdığım kodları okumayı.
  • İyi ve kötü diye bir yiyecek olmadığını.
  • Yumruk ölçüsünde her türlü besini tüketebilmeyi.
  • Hayat enerjimi beslenme odaklı yaşama yerine daha üretken yaşamayı.
  • Olmasını istediğim şeylere odaklanmayı
  • Bedenime iyi bakıp onu hırapalamamam gerektiğini
  • Düzenli olarak “imajinasyon” yaparak geminin dümeninin bende olduğunu.
  • Hareketin hayatımızın her alanında olduğunu
  • Her işimi anında yapıp ertelememeyi.

Deniz Egece’yi tanımasam da yaptığı tüm özverili INSTAGRAM yayınlarından ve devamlı sistemi anlatmaya çalışıp insanlığa faydalı olmayı öncelik edindiğinden dolay ayrıca teşekkür ederim.

Ücretsiz Bilgi Alın