Uzman Görüşleri

Deniz Egece Uzman Görüşleri

Deniz Egece Enstitüsü ve Online Zayıflama Eğitimi programlarımız hakkında Uzman Doktorların çözümler, ilgili deneyimler ve tıbbi uzmanlık alanlarındaki tecrübelerini ortaya koyarak Enstitümüz hakkında yaptıkları yorumları okuyun.

 

Dr. Özgür Kayaselçuk

“Zayıflamada Son Söz” kitabını evde gördüğümde karımın yeni saçmalıklarından biri diye düşündüm. Aylarca da okumadım, canım sıkıldığı bir gün kitabı aldım almaz olaydım. Bir solukta bitirdim. Kitap insanı içine adeta çekiyor çünkü içerik GERÇEK hayatın ta kendisi. Şimdiye kadar ne kadar boş ve gereksiz şeylerle uğraşmışız hayatta. Kitabı ve Deniz Egece’yi anladığınızda yaşamın gerçeğiyle tanışıyorsunuz ve uygulama o kadar basit ki. Uyguluyor ve hayata yeniden başlıyorsunuz. Daha önce yaptığınız anlamsızlıkları bile kafanıza takmıyor , kısaca resetleniyorsunuz.Tek korkum bu öğreti ve bilgiler yaygınlaşınca Doktor olarak işsiz kalmak. Çünkü uyguladığınızda kendinizden başka hiçbir şeye ihtiyacınız yok.

Jin.Opr. Dr. Özgür Kayaselçuk

Prf .Dr. Kadriye Yıldız / Öneş

“Zayıflamada Son Söz” kitabı günümüzde dünyada önemli bir toplum sağlığı sorunu oluşturan ve  psikosomatik hastalık olarak kabul edilen şişmanlık ile mücadeleye ilişkin olarak bildiklerimizden çok farklı bir yaklaşıma sahiptir ve bunun için etkin çözümler sunmaktadır. Kitap konusunda devrim niteliğindedir.

İçerik bilimseldir. Madde enerji dönüşümü yasası ile uyumlu olmak üzere düşüncelerimizin enerjisi bedenimizi maddi olarak etkiler ve düşüncemize yanıt olarak vücudumuzun salgıladığı hormonlar, kimyasallarla bedenimiz ve duygu durumumuz değişebilir ve bağışıklık sistemimiz etkilenebilir.

Kitaptaki bilgiler, bizi bir yandan mutluluk içinde ideal bedenimize kavuşturacak, diğer yandan da kendimizle barışık olmamızı, toplumsal yaşamımızdaki ilişkilerimizde başarılı olabilmemizi, dolayısı ile mutlu yaşamamızı sağlayacak, ayrıca genel sağlığımızı korumamıza ışık tutacak, hastalıklardan korunmamızı ve bir ölçüde de kurtulmamızı sağlayacak niteliktedir.

Kitap; yıkıcı duygu ve düşüncelerin bizi hasta ettiğini, yapıcı niyetlerin, inanmanın, varmak istediğimiz hedefe ve bunun için yapmamız gerekenlere doğru biçimde odaklanmanın, bize zarar verebilecek konulara nötr kalmanın, ona arkamızı dönmenin yöntemini anlatmakta, beslenme, hareket ve bedenimiz konusundaki algımızı değiştirmekte, bilinçaltımızın yaşamımızda daha etkin olduğunu bu nedenle bilinç altımızı olumlu niyet ve inançlarla yeniden nasıl kodlayacağımızı, yeniden yapılandıracağımızı öğretmektedir. Bize balık yemeyi değil başarılı bir şekilde balık tutmayı öğretmekte, çözüm reçetesi sunmaktadır.

Deniz Egece büyük emek, para ve zaman harcayarak, konuyla ilgili çeşitli eğitimler alarak, zekasını ve sezgi gücünü de kullanarak bu sorunun çözümüne yeni bir ufuk açmıştır.  Bu konudaki kendi sorununu başarı ile çözmekle kalmamış birikimini insanlığın hizmetine sunmuştur. Bunun için kendilerine sonsuz sevgi ve şükranlarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Kadriye YILDIZ

KTÜ Tıp Fakültesi, Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü, Tıbbi Patoloji Anabilim Dalı-TRABZON

Prof. Dr. Çingiz Rehimov

Deniz Egece Hocamızın bilimsel çalışmaları, takdire şayan çalışmalardır. Özelikle kilo sorunları üzerindeki çalışmaları Dünya genelinde bir ilktir ve kalıcı çözümler sunmaktadır. Hastalıkların % 80 psikosomatiktir yani zihnin bedende ürettiği hastalıklardır. Kitapları ve çalışmaları bu yönde çözümler sumaktadır. Azerbeycan’a çalışmalarının gelmiş olması çok sevindiricidir, herkese tavsiye ederim…

Prof. Dr. Çingiz Rehimov

Prof. Dr. Fügen Özcanarslan

“Zayıflamada Son Söz” bir kitabın adı bu kadar mı uygun olur? Kilo verme adına bu güne kadar yanlış yöntemler denediğimi ve bedenim ile zihnime nasıl eziyet ettiğimin farkına vardım. Kitapta önerilen uygulamaları ve telkinleri yaptım, kendi bedenim ile ilgili olan algılarım tamamen değişti. Artık kalori saymıyorum, bu şekerli, bu ekmek vb. ayrımı yapmıyorum, her şeyi özgürce yiyorum. Obsesif yemek takıntım bitti, tartılmıyorum, kilo ile ilgili hiçbir konuşmaya katılmıyorum. Hareketsizliğim bitti ve hareketi sever hale geldim, hareket yaşamımın vazgeçilmez bir parçası oldu. Şu an kendimi ideal bedenimin içinde daha sağlıklı, mutlu ve pozitif hissediyorum.

Prof. Dr. Fügen Özcanarslan

Opt. Dr. Aytuğ Kolankaya

“ Zayıflama Son Söz ” kitabını ve Deniz Egece Hocayı, sunuculuğunu yapmış olduğum bir Televizyon programımda tanıdım. Hocanın çalışmaları ve kitapları ” kalıcı zayıflama ” hakkında oldukca açık ve net. Bilimsel çalışmalarına ve  anlatıklarına % 100 katılıyorum…

Opt. Dr. Aytuğ Kolankaya

Opt. Dr. Ali Sümer

“Asrın hastalığı Obeziteden kurtulmak ve sağlıklı yaşam için herkese mutlak tavsiye ederim. Bu sahada çok fazla emek veren Deniz Egece’yi tebrik ediyorum.”

Opt. Dr. Ali Sümer 

Yrd. Doç. Dz. Alb. Zeynep Erkek

Kitap % 100 bilimsel, uzun yıllar araştırmalara dayanan, anlaşılır ve akıcı bir dille yazılmış. Sadece zayıflama ve ideal beden değil, hayata dair birçok bilgiler de içeriyor. Besinler, hareket ve beden hakkında doğru olduğuna inanılan ama kilo alınmasına neden olan yanlış inançların bilinçaltındaki sebeplerini ve çözümlerini anlatıyor. Diyet ve sporun çözüm olmadığını, bilinçaltının değiştiğinde kalıcı çözümün net bir dille vurgulanmış. Zihinsel ve bedensel enerjiyi yükseltecek, hayatınıza yepyeni bir sayfa açacaktır. Zihin gücünün mucizesini anlayacak ve kendi kendinizin doktoru olacaksınız. Kitaptaki bilgilerin pozitif tıptaki bilgilerle entegre edilerek uygulanması gerektiğini inanan bir Doktorum.

Yrd. Doç. Dz. Tbp. Kd. Alb. Zeynep Erkek

Dr. Muhammed Daoud

Bu kitabın sayesinde hekimliğimi bütünleştirmiş ve tamamlamış oldum. Tıpta çözülemeyen psikosomatik hastalıkların nasıl çözüleceği hakkında bilgilerim netleşti. Bir doktor olarak şiddetle tavsiye ederim, yılların araştırması ve birikintisini tek kitapta toplanılmış olması sevindirici. Zayıflama konusunda, kalıcı, kesin ve net bir çözüm üretmektedir. İçeriği adı gibi zayıflama konusunda son sözü söylemiş.

Dt. Muhammed Daoud 

Dr. Ayben Okumuş Tatlı

Zayıflama da Son Söz Yazarı Sn. Deniz Egece'yi tanıma fırsatı bulduğum için mutluyum. Hayatımızın koşuşturmalarından unutmuş olduğumuz pozitifliğimizi, hareketin bereket olduğunu, yaşamak olduğunu, güzel duygu ve düşüncelerin hayatımızı daha da güzel yapacağını bize yeniden hatırlattığı için çok müteşekkir oldum.

Dr. Ayben Okumuş Tatlı

Uzman

Görüşleri