Bu değişim sürecimde aldığım sonuçlarımı, başkalarına faydam olsun diye yazma ihtiyacı duydum ve sizlerle paylaşmaya karar verdim.

İlk başladığımda 148 kiloydum ve ilk etapta 110 kiloya kadar zayıfladım. Hayalim ikili rakama inmekti. Sonrasında 99kg indim, toplamda 49 kilo verdim, değişimim devam ediyor…

 

“Zayıflamada Son Söz” kitabını okuduktan sonra, yıllarca kilolarımı her yere taşımanın aptalca olduğunu fark ettim. Uzun yıllar şeker hastası olarak yaşadım… Antalya’da ve Ankara’da yaşadım ve mesleğimden dolayı iki şehirde de birçok insan tarafından tanınan bir kişiyimdir. Çevreme bendeki değişimi fark ettiklerinde şok oluyorlar…

“Zayıflamada Son Söz” kitabı okuduktan sonra, kilo vermeye anladım ve karar verdim. Fakat hareket etmekten, ekstradan spor yapmak nefret ediyordum. İşlerim oldukça yoğun tempoda koşturarak geçiyor, tüm gün çalışıyor ve yoruluyordum sonrasında bana spor yapmak bir ölüm geliyordu. Daha genç yaşlarımda çok spor yapardım, yaş ilerledikçe, özel hayatım, yaşam şartları ve iş hayatının aktif temposu benim zamanla spor bırakmama neden oldu.

Bilinç kodlama cihazını aldım, dinlerken bedenime ilgim ve sevgim artı. Sonrasında severek ve isteyerek yürüyüş yapmaya başladım. Beslenmeye olan fikirlerim değişmeye başladı. Birçok doğru olduğuna inandığım inançlarım tek tek yıkılarak yerine, daha gerçekçi inançlara değiştirmeye başladı. Bir nevi kendimle yüzleşmeye başlayarak, inandıklarımı değiştirmeye başladım. Buda kısaca davranış ve alışkanlıklarımın değişmesine neden oldu.

Fakat kilo verme sürecim istediğim hızda gitmiyordu. Online eğitimi almaya karar verdim, hocalarla yaptığım eğitimlerde nerede hata yaptığımı neyi daha doğru yapmam gerektiğini anladım ve sonrasında kısa zamanda 38 kilo verdim. Tabi çok hızlı kilo verdiğimi için zaman zaman 3-5 kilo aldım ve geri verdim.

 

Online eğitimde, bu eğitimin sadece zayıflama ile ilgili bir konu olmadığını fark ettim. Bu eğitimin içinde zayıflamak küçük bir parça, bu eğitimler tüm bedenimi ve yaşamımı ilgilendiriyordu. Hatta işimi, ailemi çocuklarımı ilgilendiren bir konu olduğunu fark ettim. Bundan dolayı Deniz Egece’nin kamplarına katılıp kendisinden birebir eğitim almanın doğru olduğunu kara verdim.

Uzun yıllar şeker hastası olup insülin ve ilaçlar kullanıyordum, yaz ayında izine çıkınca kampa katıldım. Kampta hocamla bire bir zaman geçirme, sorularıma cevap bulma şansım oldu. Düşünce molası uygulamalarını öğrendim.

Düşünce molasını öğrendikten sonra her şey daha farklı olmaya başladı. Tüm yaşamımı ve bedenimi tekrardan keşfetme ve uyanma süreci yaşadım, kısacası ben düşünce molalarında kendimi buldum. Yıllardır nasıl yanlış bilgilerle beynimi doldurduğumu ve beynimi çöp kutusuna çevirdiğimi keşif ettim.

Kampta geçmişimdeki birçok sorunlarımın, öfkelerimin ve içimdeki nefreti nasıl affetmem gerektiğini anladım. Şeker hastalığımın beynimdeki yıkıcı düşünce ve duyguları ürettiğini fark ederek, geçmişimi affedebildim. Yeni bilgilerle hem zihnimi hem de bedenimi beslemeye başladım. Yiyeceklere olan bağımlılığımı bitirdim, harekete olan algım değişti, kilo takıntım ve kiloya bakış açım tamamen değişti.

 

Eskiden yemeklere ayrım yapardım, yasaklar koyardım, sürekli yiyecek çeşitleri hakkında kötü ya da iyi düşüncelerle yaklaşırdım. Bu yüzden dolayı da kafam aklım fikrim yemeklerde olurdu. Ne yersem ya da ne yemesem doğru yapar ve zayıflarım diye düşünürdüm.  Yeni öğrendiğim bilgilerle bu takıntım bitti. Şükür Allaha, şimdi her yiyecekleri kolaylıkla yiyebiliyorum…

Kampta ve kamp sonrasında düşünce molaları düzenli yaptım. Ömrümün sonuna kadar yapmaya devam edeceğim. Kampta en önemli öğrendiğim ve benim ve çocuklarım için bir armağan olan düşünce molası idi. Sadece kilolarımı ya da şeker hastalığımı tedavi etmemde faydalı olmadı, yaşamımın her alnında değişim gerçekleşti. Birkaç ay sonrada şeker hastalığımdan da kurtuldum… İğne ve ilaçlar hayatımdan sonsuza kadar tamamen çıktı… Gerçekten her şey kafada bitiyor.

Bedenimle savaşmayı bıraktım, başkalarının söyledikleri değil bedenimin bana verdiği mesajları önemsemeye başladım… Çocukluğumdan itibaren bedenim hakkında o kadar yanlış inançlarla yetiştirilmiş olduğumu fark ettim.

Allahtan daha ne isteye bilirim ki; toplamda, fazladan 50 kilodan, şeker hastalığından tamamen kurtularak, iyileştim. Hareketim artı ve severek egzersizleri hayatıma soktum. Bedenim güçlendi, kaslarımı geliştirdim ve beden kuvvetim artır. Ailemle ve çocuklarımla daha çok vakit geçiriyorum. İş hayatım daha sakin ve huzur içinde akıyor. En önemlisi kafada olumsuzlukları biriktirmiyorum. Geçmişimdeki yaşanmışlıkları affettim. Önüme ve geleceğime bakıyorum… Bedenime olan sevgim ve saygım arttı. İnsanlara, Yaradan’a ve yaradılışa olan sevgim arttı. Çok mutluyum… Düşünce molaları benim beynime denge, barış, temizlik ve huzur getirdi…

Bu konuda bana eğitimlerinde destek veren hocalara sevgi ve şükranlarımı sunuyorum…

 

Bir Türk ve Müslüman olarak, bir Türk bilim adımının, dünyamıza bilimsel çalışmalarını bizlere paylaşarak yaşamlarımızda etki yaratan Deniz Egece hocamıza araştırmalarına, emeklerine ve çalışmalarına sonsuz şükran ve sevgilerimi sunuyorum…

Bu değişimde yaşadıklarımı hiç bir çıkar ve beklenti içinde olmadan, sadece yaşamış olduğum sürecimi sizlerle paylaşmak istedim. Başkalarının da okumalarını ve yaşamlarında da değişimlerine fayda olsun diye yazdım.

Tolga Yağcı / Ankara

Ücretsiz Bilgi Alın