Merhaba ben Yadigar Çöl…

Kendimi bildim bileli hep kilolu biriydim. Şimdi 54 bedenden 44 bedene ulaştım… Değişim yolculuğum devam ediyor, 36 bedende olunca son görüntümü de sizlerle paylaşacağım…

Diyet yapıyordum kilo veriyordum sonra tekrar kilo alıyordum. Bir gün internette gezinirken Deniz Egece’nin videolarına takıldı gözüm, zayıflamayla ilgili bir şeyler anlatıyordu, ilgimi çekti dinlemeye başladım…

 

Her gün dinlemeye başladım. Sonra “Zayıflamada Son Söz” kitabını gördüm internete hemen sipariş verdim kitap iki gün sonra elimdeydi. Kitap okuyarak zayıflayacağım diye seviniyordum kitabı hemen okumaya başladım. 20 günde okudum kitabı ve 4 kilo verdim. Oğlum kaza yapınca onunla ilgilenmek zorunda olunca kitaba ara verdim. 2016 Nisan ayında yine sosyal medyada gezinirken Deniz hocanın yazılarını okurken tekrar ilgilenmeye başladım.

Ama bu sefer pes etmek yok dedim kendime, bu kadar insan yapmışsa, bende yapacağım dedim. Bir süre Deniz hocamın videolarını takip ettim.  Sonra bilinç kodlama cihazını aldım dinlemeye başladım bir müddet sonra bende deyişim başladı.

 

Önceden sinirli bir yapım vardı şimdi onlar bitti yemek yeme düzenim deyişti. Önceden doymak bilmeyen biriydim. Kiloyu hep yemek yediğim için aldığımı düşünürdüm.  O yasak bu yasak kendime yasaklar koyardım her şeye çok çabuk kızan biriydim şimdi onlardan eser kalmadı.

İçimdeki değişimimi fark edince, her gün Deniz hocanın videolarını dinlemeye devam ettim. Deniz hocama da yazıyordum, oda bana cevap veriyordu. Sorularıma bende başaranlar sırasına girmeye hazırlanan biriydim. Artık çevremdeki herkese Deniz hocamı anlatıyordum. Kilonun bilinçaltında doğru bildiğim yanlış düşünceler kaynaklandığını anlatıyordum. İnsanlar artık benim kafayı yediğimi düşünüyorlardı ama ben onları dinlemiyordum. İçimdeki sesi dinliyordum öncelerden hareket etmek istemeyen biriydim. Şimdi yerimde duramıyorum.  Eşimle sorunlar yaşıyordum, hep suçlu onu görüyordum, hep eksilere bakıyordum, hiç artı yönlerini düşünmüyordum.

Çevremde ki olumsuz negatif yayan insanları çıkardım, hayatımdan kendime bedenime vakit ayırmadığımı fark ettim. Kendimle baş başa kalmayı o kadar çok özlemişimde farkında değilmişim. Çevremden gelen dış seslere kulak asmıyorum artık. Ben yıllarca anneme nefret duyarak yaşadım. Deniz hocamın sayesinde içimde kin nefret kalmadı. Hepsini tek tek özgürleştirdim.

 

Ben doğru bildiğim yanlış bilgilerle yaşadım. Bir sürü rahatsızlıklarım vardı hepsi geçti. Sırtımda bir çuval çürümüş patates vardı sanki. Hepsi geçti şimdi herkese sevgiyle bakıyorum. İyi insan kötü insan diye ayırıyordum, şimdi düşüncelerim deyişti farklı düşünen insan var diyorum. İşte iyi ki Deniz Egece hocamı tanımışım iyi ki var Egece ailesinden olduğum için mutluyum varlığına şükran duyuyorum ideal beden yolcuğuma devam hedefe az kaldı… Sizlere 36 bedene geldiğimde son görüntülerimi de paylaşacağım…

Mesajımı okuduğunuz için teşekkür ederim, bir başka insanın yaşamının değişmesi ve fayda görmesi için paylaşmak istedim.

Yadigar Çöl…

 

Not: Yadigar Çöl hanımefendinin mesajı olduğu gibi değişiklik yapılmadan yayımlanmıştır…

Ücretsiz Bilgi Alın