Nörobilim Uzmanı Deniz Egece’nin psikosomatik hastalıklar alanındaki bilimsel çalışmalarının yanı sıra yöntemlerinin de dünyada başarılı sonuçlar doğurması, yabancı ülkelerde de dikkat çekmesini ve önemsenmesini sağladı. Beraberinde hizmetlerinin ve ürünlerinin farklı ülkelerde yayınına ve dağıtılmasına başlandı.

Azerbaycanlı iş adamı ve hukukçu Nail Şahverdiyev ve eşi Gülmira Şahverdiyeva yatırım yaparak 28 Ocak 2019 tarihinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Deniz Egece Nörobilim Akademisi kuruldu.

Yönetim kurulu başkanı Nail Şahverdiyev şöyle konuştu:

“Akademimizin genel merkezi Azerbaycan’da olup buradan Azerbaycan, Rusya, Kazakistan, Ukrayna, Beyaz Rusya, Özbekistan, Türkmenistan, Kırgızistan, Letonya, Estonya, Litvanya, Tacakistan, Gürcistan, Moldovya, Çek cumhuriyeti ve İngiltere olmak üzere 16 ülkeye hizmet verecektir. Tüm Deniz Egece’nin ürün ve hizmetlerinin yayını, tanıtımı ve dağıtımı Bakü’de kurduğumuz merkez Akademi tarafından gerçekleşecektir.”

Akademinin 2019 yılı içindeki hedefleri ise 100 kişiye iş imkânı sağlanması, nörobilim öğretilerini ile doktor ve psikologları bünyelerine katmaları olduğunu açıkladı. Başlangıç olarak “Kalıcı Zayıflama” alanındaki ürün ve hizmetlerin verileceğini, ardından psikosomatik hastalıkların tedavisi konularında ürün ve hizmetlerini geliştireceklerini söyleyerek “Orta ve uzun vadedeki planladığımız yatırımlarımızın içinde Üniversite, Hastane, Klinik, Sanal Eczane ve Eğitim merkezleri kurulacaktır.” dedi.

Nörobilim Uzmanı Deniz Egece ise röportajda şunları söyledi:

Türkiye’de başlayan bilimsel çalışmalarım diğer ülkelerde de ilgi görülmesinden dolayı dünya genelinde yayılma çabalarım devam etmektedir. 2019 ve 2020 yıllarında Almanya, Fransa ve Amerika’da ve diğer İngilizce, Almanca ve Fransızca konuşulan ülkelerde hizmet vermeyi planlıyoruz. Böylelikle üç ayrı kıtada dört merkez ofisimizle 60’dan fazla ülkeye hizmet ve ürünlerimizin dağıtımı başlayacaktır, böylelikle yaklaşık 2 buçuk milyar kişiye ulaşılması hedeflenmektedir. Bir Türk bilim adamı olarak bu gelişmelerin hayat bulmasından dolayı kendimi çok şanslı hissediyorum.

Kaynak : Azerbaycan medyası…