Semiha Akça, bize gönderdiği mesajda Güçlü başlangıçlara, güçlü hedeflere, güçlü özüme merhaba! dedi.

O muhteşem kitap, Zayıflamada Son Söz, iyi ki girdin hayatıma!

Benim hikâyem de işte bu mucize kitabı alıp okumam ile başladı.

  Uzun zamandır isteyip de alamadığım ama alamama nedenini bilmediğim bir erteleme vardı. Kitabı alma evresine kadar inanılmaz denemeler ve yanılmalar yöntemi yaptığımı anlatmakla bitiremem. Şükürler olsun ki Zayıflamada Son Söz kitabı ile tanıştım. Okumaya başladım ve Deniz Egece’nin ekibi ile ideal bedenime giden yolculuğa adımlarımı hiç korkmadan, hiç düşünmeden atmaya karar verdim.

 

  İdeal bedenimi bulmam gereken doğru zamanın bu çok değerli 2 ayda saklı olduğunu hiç ama hiç düşünemezdim. Bir mucize oldu ve ben bu mucizeye inandım.

  Uyanışın, aslında, kendi içime bakmak ve kendimi bulmakla alakalı olduğunun farkına -Sevgi meleğim sayesinde- varabilmek ise bambaşka bir haz.

Yaşamak ve hissetmek gerekir…

  Kendimde doğru bildiğim o kadar çok şeyin hatalı olduğunu görmek, en önemlisi ise beslenmenin sadece gıdalar ile olmadığının farkına varabilmek mükemmel bir duygu. Şöyle bir dönüp arkama baktığımda;  meğerse ne kadar çabuk kendimden ve geleceğimden vazgeçmişim. Onu gözlemlemek ve artık içimdeki özü ortaya çıkarmanın başarısı inanılmaz heyecan verici.

 

Neden mi, çünkü ben hep başkaları üzülmesin, başkaları kırılmasın, başkaları ne der diye düşünürken farkında olmadan kendimi ve özümü unutup başkaları için hayatımı yaşamaya; sıkıldığım her anda da kendimi kalorili gıdalara atmışım. Nedensizce, kendi değerimi hiçe saymış; karşımdakilere daha çok değer vermişim. Yani, beni tamamen içimde; benliğimde bencillik olarak algılanacak diye, bastırmışım yıllarca.

Şükürler olsun ki, Sevgi meleğim sayesinde özümü bulmayı; kendim olmayı ve kendime değer verdikçe etrafımın da değerli olduğunu anlamaya başladım. O kadar güzel tüyolar öğrendim ki hayatım ve geleceğim adına… Kendime ve bedenime zarar verecek tüm olumsuzlukları geride bırakmayı, arkaya bakmayı değil; her zaman bir adım daha ileriye gitmeyi, kendim için başaran olmayı başardım. Aldığım her nefesin bana hizmet etmek için harekete geçtiğini görmek ise mükemmel bir duygu. Bedenimi ve zihnimi birbiri ile uyumlu hâle getirmek ise hayatıma inanılmaz derecede enerji ve renk kattı. Zihinsel baskılar ve zihinsel engellemeleri bedenimden kaldırmak; ‘kadın’ olmanın güzelliğini, ‘kadın’ olmanın farkındalığını başardıklarımla yaşamak ve hayatım adına attığım adımlarımda hissetmek inanılmaz haz veriyor. Artık enerjimi dış dünyaya harcamaktansa özüme harcamanın önemliliğini tatmak, farkındalığını yaşamak muhteşem.

Yıllarca güzelliğimin ve bir o kadar da yaptığım her işte olan başarılarımın yapıcı olmayan kişiler tarafından baltalanmasına müsaade ettim; ancak bu saatten sonra, bu kişilere, dur’ deme zamanı ve özümü’ ortaya çıkarma anı.

İdeal bedenimde de olabilirim, güzel de olabilirim, başarılı da olabilirim, anne de olabilirim, mükemmel bir eş de olabilirim. Zihnim ve bedenim ile çevremi etkileyerek ben de buradayım diyebilirim. Çünkü, ben muhteşemim ve Yaradan’ım beni kusursuz yaratmış; çok şükür! Belki bencillik olarak adlandırılabilir ama artık bunu başaran olmayı ve hedeflerimi birer birer uygulamayı,  hayatıma yeni doğmuş bir bebek gibi sıfırdan başlamayı… Geçmişte bedenime ve zihnime zarar veren her şeyi ama herkesi toprağa gömüyor, onları affediyorum.

Şöyle bir bakıyorum da yazdıklarıma, aslında zayıflamak için başladığım bu güzel yolculuğa sanırım asıl sorunumun kilolu bedenimi var eden yapıcı olmayan kişi ve duyguların esiri olduğumdan kaynaklandığını fark ettim. Kısacası Sevgi meleğim sayesinde bilinçaltımda bulunan tüm eski alışkanlıklarımı, inançlarımı, monotonluklarımı tamamen yeni hayatıma kattığım güçlü adımlarıma; hareketlerime, sevgilerime ve şükürlerime dönüştürdüm.

 

Hareket etmekten, aldığım nefesin değerinin farkına varmaktan ve içinde bulunduğum anlarımın verdiği enerjileri yakalamaktan çok ama çok mutluyum.

46 beden olan kilolu bedenimden bir daha kurtulamam, diye düşünürken karşıma çıkan Sevgi meleğim sayesinde şu an 38 bedenimdeyim.  İdeal bedenim olan 36 bedene giden bu yoldaki engelleri nasıl kaldırmam gerektiğini öğrenerek güçlü ve hiç yılmayan özüme geri dönmenin mutluluğunu yaşamak; iliklerime, hücrelerime kadar hissetmek yaşadığım en güzel duygu.

Hayatımda aldığım en güzel ve en güçlü eğitim kesinlikle…

Bedenimi şekillendirmemdeki en güçlü etkenin zihnimi yönetmek olduğunun farkına varabilmemi sağladınız. Kendime güvenmenin ne kadar da doğru olduğunu, dış seslere ve yapıcı olmayan duygu ve düşüncelere zihnimde yer vermemem gerekliliğini bana yaşattınız. Özüme dönmenin bana ve çevreme sağladığı faydaların farkındalığını kazandırdınız.

 

Her yeni gün ile yeni bir başlangıcın bizi beklediğini Güneş’in bizim için doğduğunun farkına varmamı sağladınız.

Şükürler olsun ki, Sevgi meleğim, karşıma çıktınız ve içimdeki yaşama sevincimi tekrar bana tattırdınız. Bundan sonra bana düşen; öğrendiklerimi bir adım daha, bir adım daha ileriye götürmek, asla ve asla hayallerimden vazgeçmemek, her şeyden önemlisi hiçbir şey için kendimden vazgeçmemek.

Bir tırtıl gibi kozamda saklanmak yerine, kozamdan çıkarak kelebek kadar özgür olmayı seçiyorum artık ben.

Bu güzel yolculukta yanımda olduğunuz için, hayatıma yön vermemde farkındalığımı kazanmamı sağladığınız için Sevgi hanım size ve sizinle tanışmama katkı sağlayan Neşe hanıma da çok ama çok sevgilerimi sunuyorum. Sürecim ve eğitimim devam ediyor…

GÜÇLÜ BAŞLANGIÇLARA, GÜÇLÜ HEDEFLERE, GÜÇLÜ ÖZÜME MERHABA…

SEMİHA AKÇA / DENİZLİ / MUHASEBECİ

Anlamında hiçbir değişiklik yapılmadan düzeltilerek yayımlanmıştır.

Ücretsiz Bilgi Alın